reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Francja: Canal+ w naziemnej telewizji do 2025

dodano: 2023-03-12 20:21
autor: RO | źródło: universfreebox.com

Télévision Numérique Terrestre TNT francja Francuski CANAL+ pozostanie w naziemnej telewizji cyfrowej TNT we Francji do 2025 roku. Dotychczasowa licencja wygasa 5 grudnia 2023 roku, ale regulator Arcom podjął decyzję 1.06.2022 r. zezwalającą na skorzystanie z procedury przedłużenia licencji bez rozpatrywania innych wniosków.

CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Była to prosta procedura odnowienia, a nie otwarty nabór wniosków dla innych konkurentów, jak miało to miejsce w przypadku nadawców TF1 i M6 (szerzej pisaliśmy tu).

W takiej sytuacji Canal+ otrzymał zgodę Arcom na przedłużenie swojej pojemności w TNT o 18 miesięcy, czyli do 5 czerwca 2025 roku.

Flagowa stacja Canal+ nadaje dla widzów naziemnej telewizji cyfrowej we Francji w postaci zaszyfrowanej pod przyciskiem nr 4 na pilocie. Ze swojej strony spółka zależna Vivendi ma powód, by zawrzeć umowę na stosunkowo krótki okres czasu, ponieważ NTC stanowi dziś zaledwie 1% bazy abonenckiej Canal+ w porównaniu do 5% jeszcze 3 lata temu. Własne koszty transmisji są bardzo wysokie, a korzystanie z naziemnej telewizji kosztuje 2,5 razy więcej niż z technologii satelitarnej przy średnim przychodzie na abonenta o 30% niższym.

Przed wcześniejszym odnowieniem umowy, szef Canal+, Maxime Saada, wyjaśnił jasno, że pojemność w TNT nie jest zbyt atrakcyjna dla Canal+. Jego kandydatura była motywowana wyłącznie chęcią wykazania "swojego wsparcia" dla Francji. Postawił jednak pewne warunki, z których kilka dotyczyło negocjacji, powrotu do obniżonej stawki VAT i wzmocnienia walki z piractwem. Niektóre zobowiązania zostały ostatecznie zaostrzone, w szczególności o dostępności programów w czasie największej oglądalności lub inwestycji w lokalną produkcję. Ostatecznie grupa Canal+ dostała co chciała, czyli skrócone przedłużenie zezwolenia o 18 miesięcy, a nie licencję ważną kolejne 10 lat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...