reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kara więzienia i grzywna dla amerykańskiego pirata IPTV

dodano: 2023-03-09 12:10 | aktualizacja: 2023-03-13 16:02
autor: HP | źródło: FBI/TF

YouTuber Omi in a Hellcat Pirate IPTV 360px Prokurator Stanów Zjednoczonych Jacqueline C. Romero potwierdziła, że ​​niejaki Bill Omar Carrasquillo ze Swedesboro w stanie New Jersey, lepiej znany jako YouTuber z ponad 813 tys. obserwujących w Internecie jako „Omi in a Hellcat”, został skazany na 66 miesięcy więzienia i 5 lat nadzoru po zwolnieniu, a także ponad 30 mln dol. przepadku mienia w ramach grzywny  i ponad 15 mln dol. rekompensaty poszkodowanym firmom przez sędziego Sądu Okręgowego USA za przestępstwa wynikające z szeroko zakrojonego programu naruszenia praw autorskich, który obejmował piractwo telewizji i dekoderów, oszustw elektronicznych, pranie brudnych pieniędzy i setki tysięcy dolarów naruszeń praw autorskich.

Omi in a Hellcat/YouTube
Omi in a Hellcat pirat IPTV 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak określono w akcie oskarżenia, od marca 2016 r. do listopada 2019 r. Carrasquillo wraz ze współoskarżonymi prowadzili zakrojony na szeroką skalę program piractwa telewizji internetowej (IPTV). W ramach pirackiej usługi Gears IPTV, nieuczciwie uzyskiwano konta telewizji kablowej, a następnie piraci odsprzedawali treści chronione prawem autorskim do tysięcy własnych abonentów, którzy mogli przesyłać strumieniowo lub odtwarzać treści. Oskarżeni złożyli również oszukańcze fałszywe oświadczenia bankom i podmiotom przetwarzającym transakcje handlowe w celu uzyskania kont przetwarzania handlowego.

Gears TV i Gears Reloaded, których właścicielem i operatorem był Omi przez wiele lat, były jednymi z najpopularniejszych dostępnych operatorów IPTV. Usługi te nielegalnie przechwytywały i redystrybuowały treści od dostawców takich jak Comcast, Spectrum, DirecTV i innych.

W czasie pirackich działań Gears IPTV oskarżeni zarobili ponad 30 mln dol.
W szczególności Carrasquillo przekształcił dużą część swoich zysków w zakup domów i wielu pojazdów, w tym wysokiej klasy samochodów sportowych. Kiedy agenci próbowali przejąć te przedmioty na podstawie nakazów sądowych, Carrasquillo złożył fałszywe oświadczenia i próbował ukryć niektóre z tych pojazdów, w tym samochód rekreacyjny Freightliner i samochód sportowy McLaren.

Oprócz kary 66 miesięcy pozbawienia wolności, sąd nakazał Carrasquillo zapłacenie 10,7 mln dol. rekompensaty poszkodowanym firmom kablowym, ponad 5 mln dol. rekompensaty na rzecz IRS oraz przepadek ponad 30 mln dol. nielegalnych dochodów, które czerpał z piractwa.

- Zarabianie pieniędzy na czyjejś pracy chronionej prawami autorskimi jest kradzieżą

— powiedziała Jacqueline Maguire, agentka specjalna kierująca oddziałem FBI w Filadelfii.

- Carrasquillo przejął wszystkie te treści, sprzedał je swoim subskrybentom i żył z nielegalnych dochodów. Dzisiejszy wyrok powinien wysłać wiadomość, że umyślna kradzież własności intelektualnej innej strony jest poważnym przestępstwem, a FBI jest zobowiązane do pociągania sprawców do odpowiedzialności.


YouTuber jest tak nieskromny, że nawet udzielił wywiadu telewizji Fox 29 i to już po wydaniu wyroku, twierdząc, że „sędzia był bardzo sprawiedliwy".

 

Źródło: dexerto.com  torrentfreak.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...