reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Serie A rozważa przejęcie Sky Italia

dodano: 2023-03-13 21:05
autor: Jan Borejko | źródło: La Stampa

Sky Italia Serie A logosy 2023 360px Włoska Lega Serie A podobno rozważa ofertę przejęcia całości lub części wiodącego krajowego operatora płatnej telewizji Sky Italia. W informacjach podanych przez La Stampa, oferta została zaproponowana przez szefa Serie A, Luigiego de Siervo, na spotkaniu klubów Serie A, w celu zbudowania wspólnej platformy telewizyjnej Serie A, wykorzystującej infrastrukturę, organizację i bazę klientów operatora platformy Sky Italia.

Sky/Serie A
Serie A Sky Italia logo 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według doniesień La Stampa oferta może dotyczyć przejęcia tylko działu sportowego Sky lub całego Sky we współpracy ze stroną trzecią, przy czym kilka banków wyraża zainteresowanie udziałem, w tym wymienia się m.in. JP Morgan, Goldman Sachs, Citi i Barclays.

Chęć Comcast do sprzedaży swojej włoskiej platformy pay-tv jest jasna.
Za to zupełnie niejasna wydaje się kwota sprzedaży Sky Italia, biorąc pod uwagę, że amerykańska firma zainwestowała znaczne środki we włoską platformę w ostatnich latach.

La Stampa sugeruje kwotę 2 mld euro za Sky Italia,
Przypomnijmy, że za całość Sky amerykański Comcast zapłacił aż 40 mld euro. Amerykański gigant kablowy i medialny podobno rozważał sprzedaż swojej nierentownej niemieckiej operacji, w której brakuje tego co ma brytyjski Sky (UK), czyli łączy szerokopasmowych i telefonów komórkowych Sky w Wielkiej Brytanii. Jednak we Włoszech Sky zainwestował w rozwój bazy szerokopasmowej, uruchamiając Sky Wifi w 2020 roku. Firma niedawno wprowadziła na rynku włoskim zintegrowaną ofertę telewizyjną Sky Glass.

Sky mierzy się z konkurencją we Włoszech na arenie sportowej DAZN, która obecnie posiada kluczowe prawa Serie A, ale która również stoi przed wyzwaniami na wielu frontach. Platforma Sky Italia ma obecnie około 4,1 mln abonentów we Włoszech [koniec 2022 r.], z czego prawie połowa korzysta z usług sportowych. Niestety między 2021 rokiem i 2022 rokiem Sky Italia straciła 300 tys. abonentów.

Oczekuje się, że jeszcze w tym roku Serie A będzie zapraszać do składania wniosków o prawa do transmisji meczów we Włoszech na sezony rozpoczynające się od sezonu 2024/2025. Urzędnicy klubowi i ligowi ostrzegają, że Serie A, która już daleko w tyle za angielską Premier League pod względem dochodów, może latem otrzymać negatywną odpowiedź ze strony nadawców zmagających się z trudnymi warunkami ekonomicznymi i powolnym wzrostem.

DAZN jest obecnie głównym posiadaczem praw do Serie A, ale Sky Italia pokazuje 3 mecze w tygodniu, a DAZN jest również dostępny za pośrednictwem swojej platformy. Obecne umowy dotyczące praw do Serie A wygasają w przyszłym roku.

Zwolnienia w Sky Italia.
Informacja o możliwej ofercie ze strony Lega Serie A pojawia się po tym, jak dyrektor generalny Sky, Andrea Duilio, przedstawił związkom plan cięcia kosztów, który spowodowałby zwolnienia - 800 stanowisk pracy wewnątrz samej firmy oraz u podwykonawców. W ramach planu pracownicy otrzymają możliwość dobrowolnych odejść. Już w 2021 r. zawarto porozumienie o utracie 400 etatów wewnętrznych z łącznej liczby około 4 tys. pracowników.


Źródło: lastampa.it  italy24.press  broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 599 zł Więcej...