reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Jezioro Słone” z Katarzyną Butowtt w kinach

dodano: 2023-03-17 23:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: Mañana/satkurier.pl

Mañana „Jezioro Słone” Od piątku, 17 marca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polsko-szwedzki film „Jezioro Słone”. Producentem filmu jest Mañana, koproducentem Common Ground Pictures, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Creative Europe Media, a dystrybutorem jest AP Mañana. Występują Katarzyna Butowtt, Dorota Kolak, Judyta Paradzińska-Górska, Grażyna Misiorowska, Dagmara Krasowska, Monika Buchowiec, Matylda Podfilipska, Hanna Koczewska, Zuzanna Soldenhoff-Thorpe, Anna Żurada, Delfina Wilkońska, Łukasz Wierzchowski, Ernest Kobus, Paweł Tomaszewski, Krzysztof Stelmaszyk, Jacek Poniedziałek i Adam Ferency.

Mañana „Jezioro Słone”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Jezioro Słone” to kolejny film w dorobku Katarzyny Rosłaniec, reżyserki „Galerianek”. Tym razem na pierwszym planie stawia ludzi po sześćdziesiątce. Ich losy są dowodem na to, że namiętność nie ma wieku i nigdy na nic nie jest w życiu za późno. Na wielkim ekranie widzowie zobaczą m.in. Katarzynę Butowtt, Dorotę Kolak, Krzysztofa Stelmaszyka, Jacka Poniedziałka i Adama Ferencego.

Film „Jezioro Słone” opowiada historię Heleny (w tej roli Katarzyna Butowtt i Hanna Koczewska) - kobiety po sześćdziesiątce, która miała w życiu tylko jednego kochanka, swojego męża, Pawła (Krzysztof Stelmaszyk). Zapewnia on jej erotyczne spełnienie, finansowe bezpieczeństwo. Mają troje dorosłych dzieci. Kiedy na jaw wychodzi, że mężczyzna ją oszukuje, a na horyzoncie pojawia się kariera w modelingu, Helena po raz pierwszy w życiu przejmuje kontrolę nad swoim życiem. Wszystko, co się dzieje, jest dla niej nowe, nieznane i ekscytujące. Chce go zdradzić? Chce się wyrwać spod jego dominacji? A może pragnie posmakować innego mężczyzny? Najważniejsze dla niej jest pozostanie wierną samej sobie. - „Jezioro Słone” - namiętność nie ma wieku - zapewniają twórcy filmu.

Reżyserką i autorką scenariusza filmu „Jezioro Słone” jest Katarzyna Rosłaniec, a za zdjęcia odpowiadała Virginie Surdej. W obsadzie znaleźli się Katarzyna Butowtt, Dorota Kolak, Judyta Paradzińska-Górska, Grażyna Misiorowska, Dagmara Krasowska, Monika Buchowiec, Matylda Podfilipska, Hanna Koczewska, Zuzanna Soldenhoff-Thorpe, Anna Żurada, Delfina Wilkońska, Łukasz Wierzchowski, Ernest Kobus, Paweł Tomaszewski, Krzysztof Stelmaszyk, Jacek Poniedziałek i Adam Ferency.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Katarzyna Butowtt na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jezioro Słone”, foto: AP Mañana
Katarzyna Butowtt na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jezioro Słone”, foto: AP Mañana


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...