reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Boomerang już nadaje w Polsce jako Cartoonito [wideo]

dodano: 2023-03-17 23:25 | aktualizacja: 2023-03-20 11:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Cartoonito Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w sobotę, 18 marca br. w wyniku decyzji nadawcy - grupy Warner Bros. Discovery, obecna na polskim rynku od 2005 roku stacja Boomerang zmieniła nazwę na Cartoonito. Dotychczas pod tą marką kanał ten emitował codzienne pasmo z serialami animowanymi. Stacja po tej modyfikacji dostępna jest w Polsce w tych samych kanałach dystrybucji co wcześniej, a więc w ofertach platform Polsat Box, CANAL+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV.

Cartoonito


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału Cartoonito:
Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
tp. 10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC:3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: Cartoonito
PID V: 325 (MPEG-4/HD)
PID A: 581 (pol)
PID PCR: 325
SID: 17045
PID PMT: 54
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Nagra MA, Conax, Viaccess, Irdeto

Boomerang w standardowej rozdzielczości, początkowo częściowo w języku polskim, rozpoczął nadawanie w 2005 roku, a od 2008 roku już wszystkie programy emitowane były po polsku. W 2015 roku ruszyła w Polsce kampania wizerunkowa kanału Boomerang. W jednej z reklam pojawiło się wtedy logo tej stacji z dopiskiem „HD”, co nadawca tłumaczył wtedy pomyłką. Ostatecznie ten kanał w wysokiej rozdzielczości (Boomerang HD) pojawił się w Polsce w 2018 roku - wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki. W ofercie kanału widzowie mogli znaleźć seriale i filmy animowane.

W 2011 roku w ramach stacji Boomerang w Polsce po raz pierwszy uruchomiono pasmo pod marką Cartoonito. Kolejny raz pojawiło się ono w 2022 roku - widzowie mogli je oglądać codziennie w godzinach 8:00-14:00, a w jego ofercie znalazły się seriale animowane. Dodajmy, iż początkowo w 2022 roku blok Cartoonito na antenie kanału Boomerang nadawany był z logo Cartoonito, bez logotypu Boomeranga, i z oprawą antenową Cartoonito. Później na ekranie widzowie mogli zobaczyć oba logo (więcej tutaj).

W 2023 roku pojawiła się zapowiedź zmiany nazwy kanału Boomerang w Polsce na Cartoonito. Modyfikacja ta jest jednak szersza i obejmuje także inne rynki - w krajach Europy Środkowej i Wschodniej Cartoonito zastępuje stację Boomerang, ale już we Francji zmieni kanał Boing (więcej tutaj).

Stacja Boomerang po zmianie w Cartoonito dostępna jest w Polsce w tych samych kanałach dystrybucji co wcześniej, a więc w ofertach platform Polsat Box, CANAL+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV (więcej tutaj). W ofercie kanału Cartoonito widzowie znajdą seriale animowane (więcej tutaj).

Grupa Warner Bros. Discovery w Polsce ma dwa kanały skierowane do dzieci - obok Boomeranga/Cartoonito to także obecna od 1998 roku na polskim rynku stacja Cartoon Network (więcej tutaj).
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...