Dwa polskie kluby w półfinałach Ligi Mistrzów CEV

dodano: 2023-03-20 17:18 | aktualizacja: 2023-04-06 17:00
autor: Jerzy Kruczek | źródło: polsatsport.pl/satkurier.pl

Liga Mistrzów CEV Champions League Volley 2023 Za nami ćwierćfinały CEV Champions League 2023. Rywalizacja na tym etapie rozgrywek dostarczyła kibicom sporo emocji. W walce o prestiżowe trofeum pozostały już tylko cztery drużyny, w tym dwa polskie kluby: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. Transmisje wszystkich czterech meczów półfinałowych w Polsacie Sport.

championsleague.cev.eu
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Liga Mistrzów CEV Champions League Volley 2023

Jastrzębski Węgiel bez kłopotów uporał się z VfB Friedrichshafen, dwukrotnie wygrywając 3:0. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rywalizowała z Itas Trentino - drużyną, z którą wygrywała w dwóch poprzednich finałach LM. Kędzierzynianie wygrali u siebie 3:2, a na wyjeździe przegrali 2:3. Zwycięzcę wyłonił więc złoty set, w którym górą byli kędzierzynianie.

Jak wyglądała walka w innych parach? Siatkarze Sir Sicoma Monini Perugia dwukrotnie pokonali Berlin Volleys - 3:1 na wyjeździe i 3:2 u siebie. Do rozstrzygnięcia rywalizacji Halkbank Ankara - Cucine Lube Civitanova (3:1, 1:3) potrzebny był złoty set. Drużyna z Turcji wygrała w nim 15:12.

W grze o zwycięstwo w CEV Champions League 2023 pozostały już tylko cztery drużyny – dwie z Polski (Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) oraz po jednej z Włoch (Sir Sicoma Monini Perugia) i Turcji (Halkbank Ankara). Jastrzębianie zmierzą się w półfinale z Halkbankiem. W drugiej parze ZAKSA zagra z Perugią, w której występują dwaj reprezentanci Polski – Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk.