reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atak hakerów na Ferrari

dodano: 2023-03-21 11:34
autor: Dr Hack | źródło: Ferrari

Ferrari ransomware atak hakerów haker 360px Legendarna włoska marka samochodów Ferrari padła ofiarą ataku ransomware. Ferrai nie przyznaje, że to ransomware, ale obiecuje, że nie zapłaci okupu hakerom. Firma Ferrari SpA podała we wtorek 21 marca, że ​​dane jego klientów zostały skradzione przez hakerów. Włoska marka samochodów zapewnia, że wyciek nie ma wpływu na dane bankowe. Ferrari podkreśliło, że cyberatak nie ma żadnego wpływu na działalność firmy. Nie podano kwoty jakiej żądają hakerzy.

Ferrari/satkurier.pl
Ferrari ransomware atak hakerów haker 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szef firmy Benedetto Vigna w mailu do klientów napisał, że niektóre dane dotyczące klientów zostały narażone, w tym nazwiska, adresy, adresy e-mail i numery telefonów.

Uspokoił też:

Żadne szczegóły płatności i/lub numery kont bankowych i/lub inne wrażliwe informacje o płatnościach ani szczegóły samochodów Ferrari posiadanych lub zamówionych nie zostały skradzione.

Ferrari opublikował oświadczenie:
 

- Po otrzymaniu żądania okupu natychmiast rozpoczęliśmy dochodzenie we współpracy z wiodącą globalną firmą zewnętrzną zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Ponadto poinformowaliśmy odpowiednie władze i jesteśmy przekonani, że przeprowadzą dochodzenie w pełnym zakresie prawa.

Zgodnie z polityką Ferrari nie będzie płacić okupu, ponieważ płacenie takich żądań finansuje działalność przestępczą i umożliwia cyberprzestępcom kontynuowanie ataków.

Zamiast tego uznaliśmy, że najlepszym sposobem działania jest poinformowanie naszych klientów, dlatego też powiadomiliśmy naszych klientów o potencjalnym ujawnieniu danych i charakterze incydentu.

Ferrari bardzo poważnie traktuje poufność naszych klientów i rozumie znaczenie tego incydentu. Współpracowaliśmy z zewnętrznymi ekspertami w celu dalszego wzmocnienia naszych systemów i jesteśmy pewni ich odporności. Możemy również potwierdzić, że naruszenie nie miało wpływu na funkcje operacyjne naszej firmy.


Źródło: usine-digitale.fr  rmf24.pl  ferrari.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...