reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Platforma streamingowa ARD, ZDF, ProSieben, Sat.1 i RTL?

dodano: 2023-03-25 22:47
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

ProSieben RTL Sat 1 ZDF Dyrektor generalny ProSiebenSat.1, Bert Habets, zaproponował wspólną usługę przesyłania strumieniowego dla treści pochodzących od nadawców publicznych i prywatnych w Niemczech. - Konkretnie mam na myśli współpracę w celu stworzenia platformy, której ludzie mogliby zaufać, powiedział Habets w środę, 22.03 na sympozjum władz medialnych w Berlinie.

dwdl.de / RTL Sat 1 ZDF ARD
RTL Sat 1 ZDF ARD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Platforma streamingowa ARD, ZDF, ProSieben, Sat.1 i RTL: Idealne rozwiązanie czy zamek w chmurze?

To nie będzie łatwe zadanie. Na rynku streamingowym istnieje duża konkurencja. To wielkie wyzwanie, ale jednocześnie wielka szansa dla ProSiebenSat.1 i dla całej branży medialnej, twierdzi Habets. Nadawcy prywatni i publiczni mają obecnie własne biblioteki multimedialne i platformy, za pośrednictwem których można strumieniować treści.

Habets: Przejęcie Joyn stworzyło warunki.
Podstawą scentralizowanej oferty cyfrowej było pełne przejęcie przez ProSiebenSat.1 platformy Joyn. - Teraz rozwój usługi przesyłania strumieniowego "Made in Germany" leży w naszych rękach. Pozycjonujemy Joyn jako ogólnodostępnego dostawcę transmisji strumieniowej dla całej rodziny, mówi.

Problem tkwi z integracją RTL, który każe sobie płacić za usługę przesyłania strumieniowego. Jak na ironię, pracując w RTL na podobnym stanowisku, Habets był przeciwny jakiejkolwiek formie współpracy, którą teraz oferuje. Współpraca z ProSieben wydawała mu się zbyt skomplikowana. Jednak prawie 4 lata później, siedząc na drugim końcu stołu, widzi to zupełnie w innym świetle.

Nie chodzi o konkurencję między nadawcami prywatnymi i publicznymi, ale o wspólną walkę z "zalewem dezinformacji", dodaje.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...