reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SES połączy się z Intelsatem?

dodano: 2023-03-29 16:45 | aktualizacja: 2023-03-29 17:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: wort.lu/ses.com

SES Intelsat operator satelitarny fuzja 360px Pojawia się coraz większa presja konkurencji wśród operatorów satelitarnych, a m.in. SES (Astra) od kilku lat boryka się ze spadającymi zyskami. Najpierw serwisy FT i Wort.lu podały niepotwierdzoną informację, że operator satelitarny z Betzdorfu podobno prowadzi rozmowy z konkurentem Intelsatem z USA. W środę 29 marca SES wydało oficjalny komunikat w tej sprawie potwierdzając rozmowy, ale nie ma jeszcze mowy o samej fuzji operatorów.

satkurier.pl
SES Intelsat operator satelitarny fuzja 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rozmowy o fuzji SES + Intelsat potwierdzone.

SES S.A. potwierdziło, że prowadzi rozmowy na temat ewentualnej fuzji z Intelsatem. Zostało to ogłoszone przez operatorów satelitarnych z Betzdorf/Luksemburg 29 marca w oświadczeniu:

 

- W odpowiedzi na pojawiające się na rynku plotki, SES S.A. potwierdza, że ​​firma podjęła rozmowy dotyczące możliwego połączenia z Intelsatem. Na tym etapie nie ma pewności, że transakcja dojdzie do skutku. Zarząd SES pozostaje w pełni zaangażowany w działanie w najlepszym interesie SES i jego akcjonariuszy.

Istotny jest tu fakt, że w tej chwili nie ma pewności, że transakcja dojdzie do skutku.

Według doniesień mediów, operator satelitarny z Betzdorfu od sierpnia 2022 roku prowadzi rozmowy z konkurentem - firmą Intelsat z USA, poinformował
Luxemburger Wort.

Obie firmy starają się jak najlepiej pozycjonować w stosunku do konkurentów (Starlink - Elona Muska czy Eutelsat/OneWeb) na zmieniającym się rynku satelitarnym, który zmierza w kierunku połączenia usług GEO + LEO.

Luksemburg jako państwo jest największym udziałowcem (33 proc.) operatora satelitarnego SES z siedzibą w Betzdorf, który od 5 lat boryka się ze spadkiem zysków. W rezultacie na fuzję musiłby zgodzić się również rząd Luksemburga, przy czym siedziba Intelsatu też mieści się w... Luksemburgu, a biura w Waszyngtonie.


Źródło: wort.lu  infosat.de  ses.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...