reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Bismarck: ostatnia doba” w Polsat Viasat History

dodano: 2023-03-29 20:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W sobotę, 1 kwietnia br. o godz. 21:00 na kanale Polsat Viasat History wyemitowany zostanie premierowo brytyjski film dokumentalny „Bismarck: ostatnia doba” („Bismarck: 24 Hours to Doom”). Scenariusz produkcji oparty jest na książce Iaina Ballantyne'a.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jest maj 1941 roku i niemiecka marynarka wojenna sieje ogromne spustoszenie wśród statków handlowych, przewożących niezbędne zaopatrzenie dla Wielkiej Brytanii. Kiedy na wody Atlantyku wypływa potężny niemiecki pancernik Bismarck, którego zadaniem jest sparaliżowanie alianckiej floty, jego pierwszą ofiarą jest HMS Hood. Okręt znika pod wodą w ciągu ośmiu minut. Scenariusz dokumentu „Bismarck: ostatnia doba”, którego premiera będzie miała miejsce w sobotę, 1 kwietnia br. o godzinie 21:00 na kanale Polsat Viasat History, oparty jest na książce Iaina Ballantyne'a. - Program rzuca nowe światło na jedną z najbardziej epickich bitew morskich II wojny światowej. Dokument zawiera oszałamiające wizualizacje komputerowe, emocjonujące rekonstrukcje i niepublikowane wcześniej relacje marynarzy biorących udział w bitwie - zapowiada nadawca.

Plan Adolfa Hitlera by wygrać wojnę poprzez zagłodzenie aliantów jest w trakcie realizacji, a dwa potężne niemieckie pancerniki Scharnhorst i Gneisenau już dziesiątkują konwoje. Właśnie wtedy Niemcy wypuszczają na Atlantyk potężnego Bismarcka. Jest to ich najnowszy pancernik, ważący prawie 42 tysiące ton i mierzący 241 metrów. Uzbrojony w osiem 15-calowych dział, ma zasięg prawie 10 tysięcy mil i maksymalną prędkość 30 węzłów - większą niż jakikolwiek brytyjski okręt. Największy i najbardziej zabójczy okręt wojenny świata przemierza morza i atakuje pierwszą ofiarę - dumę Royal Navy, HMS Hood. Jednostka wraz z 1415 członkami załogi na pokładzie tonie w ciągu kilku minut. To druzgocący cios dla aliantów.

Zszokowany Winston Churchill wydaje rozkaz wytropienia i zatopienia Bismarcka. Na czele zespołu szturmowego płynie brytyjski okręt flagowy, lotniskowiec HMS Ark Royal, pod dowództwem admirała Toveya. W wielkiej morskiej bitwie bierze udział ponad pięć tysięcy marynarzy Royal Navy i prawie trzy tysiące żołnierzy niemieckiej Kriegsmarine. Bitwa ta kosztuje życie tysięcy młodych ludzi z obu stron.

„Bismarck: ostatnia doba” to dramatyczna relacja z ostatnich 24 godzin misji zatopienia największego i najbardziej śmiercionośnego okrętu wojennego świata. Premiera tego programu odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia br. o godzinie 21:00 na antenie stacji Polsat Viasat History (więcej tutaj).

„Bismarck: ostatnia doba” - emisja w sobotę, 1 kwietnia 2023 roku o godz. 21:00 na kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...