reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP i Opole z umową na 60. festiwal w Opolu

dodano: 2023-04-03 12:32 | aktualizacja: 2023-04-03 13:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu Opole Telewizja Polska i miasto Opole w dniach od 9 do 11 czerwca br. zorganizują 60. „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej”. Porozumienie w tej sprawie podpisali Mateusz Matyszkowicz, prezes zarządu TVP, i Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opole. W tym roku festiwal obchodzi jubileusz 60-lecia. Koncerty transmitować będą kanały TVP1 i TVP Polonia.

TVP1 TVP 1 Jedynka Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu Opole


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszym koncertem, otwierającym festiwal, będzie w piątek, 9 czerwca br. „Wielka gala - od Opola do Opola” w reżyserii Konrada Smugi. Jak zapewniają organizatorzy, opolski festiwal, mimo swoich 60 lat, dostrzega obecne trendy muzyczne i nowe gwiazdy polskiej sceny. Na opolskiej scenie będą zaprezentowane wybrane muzyczne wydarzenia na przestrzeni tych lat. Podczas koncertu wspomniane zostaną też gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które już odeszły. Drugim koncertem tego dnia będą „Debiuty” w reżyserii Mikołaja Dobrowolskiego. Koncert będzie utrzymany w konwencji  talent show. Na scenie w specjalnej loży pojawi się czwórka jurorów, która oceni młodych artystów.

W sobotę, 10 czerwca br. drugi dzień festiwalu rozpocznie się od koncertu „Premiery” w reżyserii Cypriana Ziąbskiego. Podczas tegorocznej edycji festiwalu głosy na piosenki prezentowane opolskiej publiczności oddadzą oddziały terenowe Telewizji Polskiej. Kolejnym sobotnim koncertem będzie „Czas ołowiu”, w reżyserii Michała Bandurskiego, który zabierze widzów w muzyczną sentymentalną podróż. Artyści, których utwory zostaną wykonane na opolskiej scenie, zdobywali nagrody i wyróżnienia za przeboje, które do dziś nuci cała Polska. Koncert zostanie wzbogacony archiwalnymi materiałami filmowymi.

W niedzielę, 11 czerwca br. w festiwalowy nastrój wprowadzi widzów koncert w reżyserii Beaty Szymańskiej-Masny „Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności”.

- Tu stawiamy na opolskie przeboje, na których punkcie szalała publiczność. Zarówno ta w amfiteatrze, bo potrafiła wywołać nawet kilkanaście bisów, jak i ta przed telewizorami, o czym świadczyły wyniki oglądalności
- zapowiadają organizatorzy. „Ale to już było. Jest. I będzie! 60. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2023” to tytuł finałowego koncertu, którego autorami są Marek Sierocki - dziennikarz muzyczny, i reżyser telewizyjny Bolesław Pawica. Piosenki prezentowane przez artystów będą przeplatane krótkimi felietonami „O’polskiej Kroniki Festiwalowej”. Znajdą się w nich fragmenty kabaretonów, wybrane wydarzenia z historii „Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej”, fragmenty opolskich koncertów, opowieści o modzie festiwalowej, anegdoty, romanse festiwalowe oraz powiedzonka.

Telewizja Polska prowadzi już nabory do konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Z okazji jubileuszu zostały podwyższone nagrody finansowe dla laureatów obu koncertów.

Dyrektorem artystycznym 60. „Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej” jest Remigiusz Trawiński. Kierownictwo muzyczne objęli Zygmunt Kukla i Grzegorz Urban. Rzecznikiem prasowym festiwalu jest Agata Konarska (więcej tutaj).

60. „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej” - transmisje od piątku, 9 czerwca 2023 roku na kanałach TVP1 i TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...