reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Polskie zabójczynie” 6 w CI Polsat

dodano: 2023-04-03 14:28 | aktualizacja: 2023-04-03 15:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Polskie zabójczynie” W środę, 5 kwietnia br. o godz. 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 6. sezonu polskiego programu „Polskie zabójczynie”. Seria składa się z 4 odcinków. Za produkcję programu odpowiada firma Like Vision. Co musi się zdarzyć, by kobiety zdecydowały się na popełnienie najpotworniejszej zbrodni?

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Polskie zabójczynie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jest listopad 2015 roku. Warszawska Praga. Paulina ma 26 lat i dwoje dzieci - rocznego Norberta i ośmioletnią Oliwię. Otwiera drzwi mieszkania starszej od siebie o 6 lat Magdalenie. Kobiety się znają. Policja też już zna Magdalenę, w związku z wcześniejszymi przewinieniami. Znajome miały mieć wspólne interesy. Magdalena, opuszczając mieszkanie, zostawiła w nim trzy ciała. W tym dwa dziecięce. Historia tej tragedii zostanie pokazana w pierwszym odcinku nowej odsłony serii dokumentalnej „Polskie zabójczynie” na kanale Crime+Investigation Polsat, który zostanie wyemitowany premierowo w środę, 5 kwietnia br. o godzinie 22:00.

„Polskie zabójczynie” to oryginalna produkcja Crime+Investigation Polsat, zgłębiająca polskie sprawy kryminalne, w których sprawczyniami okazują się kobiety. Dlaczego kobieta potrafi zabić inną kobietę? Czemu morduje męża? Dlaczego posuwa się do pozbawienia życia bezbronne dzieci?

Jak zapowiada nadawca, „Polskie zabójczynie” prezentują sprawy, które elektryzowały opinię publiczną w całym kraju. Opowieści o kobietach, które dopuściły się najpodlejszych czynów uzupełnione są o inscenizacje oraz wypowiedzi osób zaangażowanych w poszczególne sprawy - funkcjonariuszy organów ścigania, psychologów, dziennikarzy. Producentem nadzorującym ze strony A+E Networks jest ponownie Agnieszka Kubiak, natomiast za produkcję programu odpowiada firma Like Vision (więcej tutaj).

- Na antenie Crime+Investigation Polsat nie ma treści, które są fabularne i powstają wyłącznie w wyobraźni scenarzystów. Jesteśmy liderem, jeśli chodzi o produkcję true crime w Polsce. „Polskie zabójczynie” to jeden z najchętniej oglądanych programów o tej tematyce w telewizji Crime+Investigation. Kobiety zdecydowanie rzadziej popełniają zbrodnie. Może dlatego sprawy związane z kobietami, które zachowują się wbrew swojej naturze, są bardzo ciekawe dla naszych widzów. W programie staramy się pokazać genezę zła, które w nich się rodziło. Próbujemy przedstawić historie w taki sposób, aby widz zrozumiał, jakie procesy zaszły w życiu przyszłych zabójczyń, że posunęły się do popełnienia zbrodni

- komentuje Agnieszka Kubiak, head of content development and creative A+E Networks CEE.


„Polskie zabójczynie” - sezon 6., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.
emisja: w środę, 5 kwietnia br. o 22:00

„Część 1.: Diablica ze Stalowej”: W listopadzie 2015 roku na warszawskiej Pradze dochodzi do przerażającej zbrodni. Ofiarą jest 26-letnia Paulina L. i dwójka jej dzieci: roczny Norbert i ośmioletnia Oliwia. Sprawczyni, 32 - letnia Magdalena M., znana jest już policji. Ma na swoim koncie napad z nożem w ręku i kradzieże w sklepach. Do Pauliny przychodzi pod pretekstem rozliczenia się ze wspólnych interesów. „Część 2.: Tajemniczy list”: W 1991 roku na Dolnym Śląsku w niewielkiej miejscowości Sobota Stanisław F. zostaje zaatakowany podczas snu. W wyniku zadanych ciosów 32-letni mężczyzna umiera. Jego 29-letnia żona, Ewa F., zgłosiła na policji napad rabunkowy na dom. Pierwotne śledztwo zostało umorzone, ponieważ nie wykryto sprawców morderstwa. Do sprawy powrócono dopiero po 26 latach. Punktem zwrotnym w tej historii okazało się odkrycie tajemniczego listu.

Odcinek 2.
emisja: w środę, 12 kwietnia br. o 22:00

„Część 1.: Nóż i dziewczyna”: 5 lutego 2016 roku, w małej miejscowości Podebłocie, policja dostaje zgłoszenie o potrąceniu sarny. Kiedy patrol przyjeżdża na miejsce zdarzenia, obok rannego zwierzęcia znajduje w rowie zwłoki starszego mężczyzny. Podejrzenie od razu pada na 18-letnią Luizę K. Dziewczyna miała już w przeszłości zatargi z prawem. Dopuściła się aktów wandalizmu na miejscowym cmentarzu, przez co mieszkańcy wsi twierdzą, że jest satanistką. Luiza często nosi ze sobą nóż, była też ostatnio widziana w pobliżu miejsca zbrodni. „Część 2.: Mordercza Trójka”: Przygotowania do tego morderstwa trwały kilka miesięcy. Makabryczną zbrodnię zaplanowały dla Sławomira D. najbliższe mu osoby. Mężczyzna niczego nawet nie podejrzewał. 18 lipca 2004 roku, podczas rodzinnego spotkania, Sławomir został uśpiony za pomocą kawy wymieszanej ze środkiem nasennym, a następnie zaatakowany cegłą. Kiedy dawał jeszcze oznaki życia, gwoździem została przebita tętnica szyjna. Sławomir nie miał żadnych szans. Jakie były motywy sprawców tego wstrząsającego morderstwa?

Odcinek 3.
emisja: w środę, 19 kwietnia br. o 22:00

„Część 1.: Krwawe urodziny”: Dorota K. figuruje na liście najgroźniejszych przestępców Europy udostępnionej przez Europol. Z 29 na 30 maja 2008 roku w Bydgoszczy, w dniu swoich 33 urodzin, Dorota z zimną krwią zastrzeliła męża. Mężczyzna wrócił do domu późno z pracy i nie złożył jej życzeń. Czy to skłoniło kobietę do podjęcia tak drastycznych działań? „Część 2.: Ciało w workach”: 27 września 2012 roku w okolicach wrocławskiego Parku Złotnickiego spacerowicze dokonują makabrycznego odkrycia. Ich pies znalazł w ziemi plastikowe worki, w których zakopane zostały poćwiartowane zwłoki mężczyzny. Jak się później okazało, ofiarą tej bestialskiej zbrodni był 38-letni Grzegorz T. Nie był przykładnym mężem. Kiedy nadużywał alkoholu, stawał się agresywny. Tego tragicznego dnia również doszło do awantury. Żona Grzegorza, 49-letnia Katarzyna T., miała już dosyć ciągłych kłótni.

Odcinek 4.
emisja: w środę, 26 kwietnia br. o 22:00

„Część 1.: Zakopana prawda”: W 2006 roku, w miejscowości Lipsko-Polesie, w domu Elżbiety C. zjawiają się policjanci. Funkcjonariusze ujawniają przerażającą prawdę. W kurniku, pod ptasimi odchodami, znaleziono ludzkie kości. Jak się okazało, należą one do Ryszarda C., męża Elżbiety. Mężczyzna zniknął we wrześniu 1983 roku. Jego zniknięcie było owiane tajemnicą przez ponad dwadzieścia lat. W sprawie następuje przełom, kiedy jeden z synów postanawia wyjawić mroczny i głęboko skrywany sekret swojej matki. „Część 2.: Bezlitośni kochankowie”: 39-letnia Agnieszka L. i 30-letni Grzegorz S. to para kochanków. Od jakiegoś czasu namiętnie wyszukują informacji w Internecie o truciznach oraz innych sprawdzonych metodach na udane morderstwo. Szukają pomysłu na to, jak zabić 42-letniego Zygmunta L. - męża Agnieszki. Mężczyzna na co dzień przebywa w Niemczech, a do domu przyjeżdża raz na jakiś czas. Którą z metod wybrali, aby zabić mężczyznę?
 
Uczestniczka programu „Polskie zabójczynie”, foto: A+E Networks
Uczestniczka programu „Polskie zabójczynie”, foto: A+E Networks
Uczestniczka programu „Polskie zabójczynie”, foto: A+E Networks
Uczestniczka programu „Polskie zabójczynie”, foto: A+E Networks
Uczestniczka programu „Polskie zabójczynie”, foto: A+E Networks
Uczestniczka programu „Polskie zabójczynie”, foto: A+E Networks
Uczestniczka programu „Polskie zabójczynie”, foto: A+E Networks
Uczestniczka programu „Polskie zabójczynie”, foto: A+E Networks


„Polskie zabójczynie” - sezon 6., emisja w środy (od 5 kwietnia 2023 roku) o godz. 22:00 w Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...