reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Virgin Orbit ogłosiła bankructwo w USA

dodano: 2023-04-04 10:46 | aktualizacja: 2023-04-04 21:03
autor: Jan Borejko | źródło: Virgin Open

Virgin Orbit SatRevolution oman satelita 360px Borykająca się z problemami firma Virgin Orbit, wspierana przez przedsiębiorcę Sir Richarda Bransona, złożyła wniosek o upadłość w USA na podstawie tzw. Chapter 11. Przejście do bankructwa na podstawie Chapter 11 pozwala poszkodowanej firmie pozostać aktywną, chociaż pod zarządem sądu. Virgin Orbit z siedzibą w Kalifornii ogłosiła, że ​​zwolni 85 proc. 750-osobowej załogi. W 2023 roku rakieta Virgin Orbit nie zakończyła pierwszego w historii wystrzelenia satelity z ziemi brytyjskiej z Spaceport Cornwall w Newquay. To był początek problemów.

Virgin Orbit Boeing 747


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma kosmiczna Virgin Orbit, która specjalizuje się w wystrzeliwaniu satelitów i której właścicielem jest brytyjski miliarder Richard Branson, złożyła wniosek o upadłość. W amerykańskim postępowaniu zabezpieczającym przed roszczeniami wierzycieli ma być promowana sprzedaż spółki, o czym poinformował 4 kwietnia Virgin Orbit. Niestety nieudane wystrzelenie rakiety z samolotu Virgin Orbit na początku tego roku spowodowało załamanie biznesu.

We wniosku firma Virgin Orbit wskazała aktywa o wartości około 243 mln dol. i całkowite zadłużenie wynoszące 153,5 mln dol.

Firma Virgin Orbit została wydzielona z innej firmy kosmicznej Bransona, Virgin Galactic, która m.in. chce oferować turystyczne loty w kosmos.

Virgin Orbit już w zeszłym tygodniu drastycznie zmniejszył liczbę pracowników, bo nie mógł zdobyć nowych funduszy do działania firmy. Przy 675 pracownikach około 85 proc. siły roboczej może stracić pracę. 

Szef firmy Dan Hart zwrócił uwagę, że 33 satelity zostały pomyślnie umieszczone na orbicie.

Firma Virgin Orbit odegrała kluczową rolę w próbie wyniesienia pierwszego satelity na orbitę z ziemi brytyjskiej na początku 2023 roku. Samolot najpierw wyniósł pojazd nośny na dużą wysokość, zanim został wystrzelony. Ostatecznie ta misja się nie powiodła. W połowie marca Virgin Orbit ogłosiło, że na razie wstrzyma działalność.

Źródło: advanced-television.com  tvn24.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...