reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hakerzy podszywają się pod CBZC

dodano: 2023-04-04 12:20
autor: Dr. Hack | źródło: CBZC

CBZC logo na kurtce 360px Policjanci CBZC (Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości) poinformowali o kampanii, w której oszuści podszywają się pod CBZC i wysyłają e-maile, które mają na celu wyłudzenie naszych poufnych danych. Wiadomość zawiera informację o rzekomym cyberataku na obywateli i wykryciu przez CBZC nielegalnego oprogramowania. Rozwiązaniem tego problemu ma być instalacja programu do wykrywania wirusów. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje, że nie jest autorem tych wiadomości.

CBZC
Falszywy e-mail CBZC false 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
UWAGA NA FAŁSZYWE MAILE DOTYCZĄCE RZEKOMEGO CYBERATAKU!

Internetowi przestępcy wymyślają coraz to nowe sposoby na wyłudzenie naszych poufnych danych i ich nieuprawnione użycie. Właśnie trwa kolejna oszukańcza kampania, w której oszuści podszywając się pod Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości wysyłają wiadomości e-mail z informacją o rzekomym cyberataku na obywateli i wykryciu nielegalnego oprogramowania.

W mailu znajduje się złośliwy link oraz instrukcja, której wykonanie może spowodować utratę naszych poufnych danych.

CBZC informuje że nie jest autorem tych wiadomości.

Ponadto apelujemy aby nie klikać w linki przesyłane od nieznanych, niezaufanych źródeł. W tym przypadku przestępcy wykorzystali adres mailowy, zakończony „@cbzc.policja.gov.pl”, a więc tak samo jak prawdziwy adres mailowy CBZC.

Dlatego tak ważna jest wiedza na temat możliwości wykorzystania metody spoofingu, czyli podszycia się pod instytucję lub osobę prywatną oraz fakt, że policjanci nigdy nie załączają do wiadomości żadnych linków, ani nie dystrybuują żadnego oprogramowania do wykrywania wirusów.

Należy pamiętać, aby dokładnie sprawdzać adres z jakiego przychodzi wiadomość i nie uruchamiać, nie klikać w linki załączone do takich podejrzanych maili.

Źródło: policja.gov.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 199 zł Więcej...