reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ruszyła platforma TRT Afrika

dodano: 2023-04-02 18:12 | aktualizacja: 2023-04-04 22:36
autor: RO | źródło: TRT

TRT Afrika Turecka, publiczna korporacja radiowo-telewizyjna Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) zwiększa liczbę swoich serwisów w językach obcych, rozpoczynając nową działalność nadawczą. Główny nadawca w Turcji uruchomił TRT Afrika - nowy projekt poświęcony Afryce i promocji afrykańskiego wizerunku na świecie.

TRT Afrika / trtworld.com
TRT Afrika


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TRT Afrika jest 7. projektem TRT dla zagranicy, który posiada już TRT World, TRT Arapça, TRT Russian, TRT Deutsch, TRT Français i TRT Balkan. Nie wszystkie międzynarodowe projekty są rozwijane w tradycyjnym przekazie linearnym, a bardziej jako platforma streamingowa.

TRT chce pokazywać Afrykę taką, jaką jest i opowiadać historie o Afryce, które nie zostały wcześniej opowiedziane. Ma zapewniać unikalne treści cyfrowe o lokalnych problemach w Afryce dla całego świata oraz zaspakajać potrzeby informacyjne afrykańskiej diaspory na całym świecie. Ze swoim projektem ma dotrzeć do ponad 72 mln odbiorców, tworząc treści w języku angielskim, francuskim, suahili i hausa.

TRT Afrika będzie działać w kilkudziesięciu krajach afrykańskich od Gambii po Maroko, od Nigerii po Kamerun. W ten sposób rozszerzy wieloletnie zaangażowanie Turcji w Afryce, zapewniając platformę dla afrykańskich głosów, które można usłyszeć i celebrować na całym świecie.

Nadawca ma w planach kolejne usługi streamingowe. W przygotowaniu są TRT Spanish i TRT Persian.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...