reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koncert „100 lat Disneya” tylko w Polsacie [wideo]

dodano: 2023-04-04 19:37
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Telewizja Polsat

koncert 100 lat Disneya Telewizja Polsat Justyna Steczkowska fot. Marta Żylak 10 kwietnia z okazji 100-lecia Disneya Telewizja Polsat wprowadzi swoich widzów w bajkowy świat największych muzycznych przebojów z kultowych filmów wytwórni Disney i Pixar, w wykonaniu największych gwiazd polskiej estrady. Zaśpiewają m.in.: Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Michał Szpak, Kasia Łaska, bryska, Kayah, Cleo, Natalia Nykiel, Igor Herbut czy Maciej Musiałowski. W koncercie będą miały swój udział także Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donalda i Kaczka Daisy, którzy przylecą prosto z paryskiego Disneylandu!

fot. Marta Żylak
koncert 100 lat Disneya Telewizja Polsat fot. Marta Żylak


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać - mawiał Walt Disney.

Bohaterowie filmów Disneya byli i są inspiracją dla całych pokoleń a wiele piosenek, które towarzyszyły ich niesamowitym przygodom, stało się przebojami i doczekało się wielu najważniejszych nagród. W tym aż 26 Oscarów.
 

- Chyba każdy wokalista marzy, aby zaśpiewać piosenkę dla Disneya. Mnie los podarował „Mam tę moc”, jakby na potwierdzenie tego, że naprawdę ją mam. Każdy z nas ją ma. I chyba o tym jest ten utwór, o wierze w moc, która jest w nas i o tym, abyśmy zawsze na niej polegali i nie bali się spełniać marzeń

- mówi Kasia Łaska, która będzie jedną z gwiazd koncertu.

- To była Miłość od pierwszego spotkania. Postać słynnej Pocahontas, niosącej piękne przesłania, wartości i wiedzę o otaczającym świecie i szacunku do niego, z upływem lat nabrała mocy i pogłębiła znaczenie. Kiedy nagrywałam ścieżkę dźwiękową, w najśmielszych marzeniach nie przewidziałabym, że utwór „Kolorowy wiatr” stanie się kultowym, ponadczasowym hitem, który połączy wszystkie kolejne pokolenia.

- Z ponad 200 utworów, jakie nagrałam w swojej karierze, w tym również kilku dla innych produkcji Disneya, te z filmu animowanego „Pocahontas” są mi zdecydowanie najbliższe. Nie spodziewałam się, że główna bohaterka i jej ideały, staną się dla mnie ścieżką i inspiracją na całe moje życie. Czas ujawnił, że nie przez przypadek ten utwór trafił w moje ręce...,

- opowiada Edyta Górniak, którą także zobaczymy i usłyszymy podczas koncertu.

Z opowieści Disneya po prostu się nie wyrasta, uwielbiają je miliardy dzieci i dorosłych na całym świecie. Disney kocha wszystkie dzieci bez wyjątku. Dlatego utwór „Pół kroku stąd" z filmu „Vaiana: Skarb oceanu" wykonają wspólnie z Natalią Nykiel i chórem Sound’n’Grace podopieczni Fundacji Kultury Bez Barier, z którą Disney współpracuje już od ponad 6 lat. Dzieci na scenie przetłumaczą tekst piosenki na polski język migowy dla wszystkich swoich niesłyszących kolegów i koleżanek przed telewizorami.
 

- Zawsze podobały mi się te bajki, w których nie było słodkich księżniczek, tylko silne, stanowcze kobiece osobowości jak Vaiana, Pocahontas czy Mulan. Oglądając te bajki, widzę w nich drugie dno, społeczny przekaz, który w piękny sposób, trafia do dzieci, a jako dojrzała osoba doceniam to jeszcze bardziej

- wyznaje Natalia Nykiel.

Podczas koncertu usłyszymy między innymi utwory z „Króla lwa”, „Małej Syrenki” , „Krainy lodu” i „Vaiany”. „Pieśń o miłości (Miłość rośnie wokół nas)” zaśpiewa Michał Szpak, „Na morza dnie” - Andrzej Kozłowski, „Naprawdę chcę” - bryska, „Drobnostkę” – Igor Kwiatkowski, Kayah i Maciej Musiałowski wykonają utwór „Wspaniały świat” z „Aladyna”, Cleo „Ani słowa” z „Herkulesa”, „Nie mówimy o Brunie” z filmu „Nasze magiczne Encanto”– chór Sound’n’Grace, „Piekną i Bestię” i „Chwytam wiatr” – Beata Kozidrak i wiele, wiele innych. Wszyscy zaś wykonawcy razem z całą publicznością na sam finał brawurowo zaśpiewają wspólnie „Hakuna Matata”.
 

- Bardzo się cieszę, że 100 lat Disneya świętujemy właśnie w Polsacie i usłyszymy najpiękniejsze piosenki ze świata marzeń pełnych miłości i przyjaźni. Świata dobra i piękna, które pokochały pokolenia dzieci i dorosłych na całym świecie. Dlatego jestem naprawdę wzruszona i szczęśliwa, że mogłam współtworzyć ten projekt

– powiedziała Nina Terentiew, członek Rady Nadzorczej Telewizji Polsat.

Na scenie Teatru Polskiego zobaczymy także efektowne widowisko z wykorzystaniem oryginalnych fragmentów filmów, z których dana piosenka pochodzi.
 
Edyta Górniak, fot. Kapif
Justyna Steczkowska, fot. Kapif
Beata Kozidrak, fot. Kapif
Cleo, fot. Kapif

Gośćmi specjalnymi koncertu będą Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donald oraz Kaczka Daisy, które specjalnie na to wydarzenie przyleciały z Disneylandu w Paryżu.

Wykonawcom będzie towarzyszyła Grott Orkiestra, a koncert poprowadzi Paulina Sykut-Jeżyna i Kacper Kuszewski.

Koncert „100 lat Disneya”, który zobaczymy w Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia, o godz. 20:00 jest jedną z wielu niespodzianek „Dnia Disneya” w Polsacie.

Tego dnia Polsat będzie emitował najlepsze filmy i bajki z legendarnej wytwórni.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...