reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

A11 TV wystartuje 27 kwietnia

dodano: 2023-04-05 10:57
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

A11 TV logo duze 360px Nowy, czeski kanał telewizyjny A11 rozpocznie regularną emisję 27 kwietnia 2023 r. o godz. 18:30. Odbiór stacji A11 TV będzie możliwy satelitarnie z pozycji 23,5°E, cyfrowo z multipleksów naziemnych w Czechach, a także u czeskich operatorów kablowych i internetowych.

A11.cz
A11 TV czeska telewizja kanał Astra 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy projekt A11 został zaprezentowany na konferencji prasowej w środę 5 kwietnia. Telewizja A11 zastąpi dotychczasowy projekt regionalnej stacji telewizyjnej Náš region TV (dawniej Telewizja Regionalna CZ). Stanie się to w dniu rozpoczęcia regularnej transmisji, czyli 27 kwietnia 2023 roku. Pętla promocyjna A11 pojawi się w transmisji naziemnej już w połowie kwietnia, co zachęci do oglądania nowego kanału.

Wraz z rebrandingiem stacji A11, zawartość zostanie rozszerzona.
Widzowie mogą spodziewać się najwyżej ocenianych seriali i filmów. Operator stacji kupował francuskie kryminały i filmy familijne. Stacja A11 będzie prezentować na przykład talk show z Jaroslavem Duškiem, dziennikarstwo śledcze z Josefem Klímą i inne programy, które będą stopniowo odtajniane. Nie zabraknie również regionalnych wiadomości.

Programy informacyjne na A11 będą moderowane przez sztuczną inteligencję - to pierwszy tego typu przypadek na rynku czeskim.
Oprócz pozyskanych treści kluczowe dla A11 będą treści własne. Każdej nocy A11 chce nadawać własny program rozrywkowy.

Transmisję A11 będzie można odbierać na satelicie Astra 3B (23,5°E).
A11 TV pojawi się w emisji naziemnej w multipleksie 23 na kanale „Test-2”, gdzie nadawać będzie w standardowej rozdzielczości SD. Ma wystartować w wielu platformach kablowych i internetowych. Istniejący kanał telewizyjny Náš region nie jest jeszcze wystarczająco rozpowszechniony wśród operatorów telewizyjnych.

Na razie nadawca negocjuje z operatorami platform telewizyjnych w sprawie włączenia A11 TV do oferty.
Jednocześnie stacja chce być w EPG na atrakcyjnych pozycjach gdzieś w pobliżu konkurenta - TV Barrandov. W przypadku satelity nie jest jeszcze jasne, czy transmisja pozostanie FTA po rebrandingu w zakresie pozyskanych treści. Nadal trwają negocjacje dotyczące formy dystrybucji satelitarnej. Operator telewizji A11 ma ambicje przebić oglądalnością Televizi Seznam.

W pierwszym roku w projekt A11 zainwestowano dziesiątki milionów koron. Inwestycja będzie stopniowo rosła do kilkudziesięciu milionów koron.

Zapowiadany drugi kanał A11 powinien ruszyć do końca roku.
Koncentracja na treści jest nadal nieznana. Ze względów konkurencyjnych operator nie chce tego określać.

Źródło: parabola.cz  a11.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...