reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Powolny wzrost NTC w Afryce

dodano: 2023-04-08 22:42
autor: RO | źródło: telesatellite.com

Telewizja w Afryce Oczekuje się, że udział afrykańskich gospodarstw domowych odbierających bezpłatne programy naziemnej telewizji cyfrowej wzrośnie z 38% w 2022 roku do 41% w 2027 roku. Wzrost ten pozostanie jednak stosunkowo niewielki i to na poziomie regionalnym, ponieważ DTH jest wciąż najbardziej popularną technologią.

telesatellite.com
Telewizja w Afryce


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według badań Dataxis, w obliczu trudności napotykanych przez inicjatywy publiczne, prywatni gracze wdrożyli własne sieci.

Właściciele telewizorów mogą uzyskać dostęp do usług płatnej telewizji w DTT poprzez subskrypcję GOtv (spółki zależnej Multichoice w Afryce Subsaharyjskiej), chińskiego StarTimes czy EasyTV (francuskiej spółki zależnej CANAL+). Strategia ta, która jest znacznie bardziej rozpowszechniona w krajach afrykańskich niż w pozostałej części świata, oferuje płatną telewizję drogą naziemną, która jest dostępna dla 24% gospodarstw domowych bezpośrednio z płatną telewizją.

Jeżeli chodzi o technologię, to większość krajów afrykańskich do migracji zdecydowało się przyjąć znane w Europie standardy DVB-T i DVB-T2. Jednak kilka krajów poszło inną drogą.

Komory przyjęły standard chiński (DTMB), z kolei Botswana, Angola i Mozambik wybrały standard japoński (ISDB-T). Wybory te są uzasadnione partnerstwami, ponieważ rządy tych krajów uważają za bardziej atrakcyjne pod względem wyposażenia i finansowania. Jednak na szczeblu regionalnym, decyzja ta może odizolować kraje od ich sąsiadów i ograniczyć możliwości współpracy regionalnej. Spośród tych krajów tylko Botswana zakończyła przejście telewizji naziemnej do nowszego systemu, oficjalnie wyłączając sygnał analogowy w październiku 2022 roku.

Źródło: telesatellite.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 199 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...