reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piraci z 8maple skazani

dodano: 2023-04-12 11:37
autor: Dr. Hack | źródło: ACE/Taiwannews

8maple ru piracka strona 360px Koalicja antypiracka Alliance for Creativity and Entertainment (ACE) pochwaliła skazanie dwóch informatyków - piratów z Tajwanu: Chen Su i Zhuang Su, operatorów niesławnej sieci stron pirackich 8maple. W jednym z najdłuższych wyroków wydanych w sprawach karnych dotyczących praw autorskich, Sąd Rejonowy Taoyuan na Tajwanie skazał obu oskarżonych na 18 miesięcy więzienia i skonfiskował ponad 58,8 mln TWD (1,8 mln euro) z nielegalnych zysków z piractwa. Już dawno temu zamknięto stronę 8maple.ru inne nielegalne strony udostępniające filmy, w tym gimy.tv, pttplay, momovod i 149mov.com.

taiwannews.com
8maple ru piracka strona 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Przed działaniami egzekucyjnymi domena 8maple.ru przyciągała ponad 30 mln odwiedzin miesięcznie i generowała szacunkowo 4 miliony TWD miesięcznie z reklam.

Tajwańskie władze oszacowały również, że strona 8maple spowodowała straty finansowe w wysokości 1 mld TWD dla tajwańskiego i międzynarodowego przemysłu rozrywkowego. Aby uniknąć wykrycia przez tajwańskie władze, witryna 8maple utrzymywała 25 serwerów w 5 różnych krajach: Francji, Ukrainie, Rumunii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Witryna została wcześniej zablokowana w Malezji, Australii i Singapurze.

 - Chciałbym pogratulować Biuru Śledczemu i Prokuraturze Okręgowej w Taoyuan pomyślnego ścigania operatorów 8maple

- powiedział Jan van Voorn, wiceprezes wykonawczy i szef globalnej ochrony treści w Motion Picture Association i szef ACE.

- Odstraszający wyrok świadczy o powadze przestępstwa. Wyrok dla piratów z 8maple to kolejny przykład skutecznej współpracy ACE z lokalnym przemysłem wideo i organami ścigania, który wzmacnia nasze zaangażowanie w ograniczanie piractwa i ochronę globalnego ekosystemu prawnego dla kreatywnych treści.


Źródło: taiwannews.com.tw 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...