reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Setanta Sport bez dosyłu z 31,5°E

dodano: 2023-04-17 20:31
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Setanta sport Białoruś flaga 360px Od 12 kwietnia br. na Białorusi nie można oglądać popularnych kanałów sportowych Setanta Sport 1 i Setanta Sport 2. Tamtejsze Ministerstwo Informacji cofnęło zezwolenie na podstawie decyzji Międzyresortowej Komisji ds. Bezpieczeństwa w Sferze Informacyjnej przy Radzie Bezpieczeństwa Republiki Białoruś. Z kolei 14 kwietnia br. kanały wyłączono z satelity Astra 5B (31,5°E).

SES - ASTRA 5B AIRBUS DEFENCE & SPACE
Astra 5B


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Setanta Sport 1 i Setanta Sport 2 były dystrybuowane w wersji Euroasia na tp. 19 (12,071H; DVB-S2). Przekaz prowadzono w MPEG-4/HD i szyfrowano w systemie Viaccess. W pakiecie pozostały jeszcze Discovery, Animal Planet, TLC, Investigation Discovery, Eurosport 1 i Eurosport 2. Kanały są nadawane w rosyjskiej wersji językowej i oferowane dla sieci kablowych w krajach WNP.

Licencję na działalność nadawczą Setanta Sport na Białorusi cofnięto dość nieoczekiwanie, ponieważ nawet państwowy operator Beltelecom nie spodziewał się tego posunięcia, informując swoich klientów pod koniec marca br. o wznowieniu nadawania w swojej sieci ZALA po 2-letniej przerwie. Inny operator MTS TV ostrzegł abonentów, że nadawanie zostało "tymczasowo zawieszone".

W multipleksie SES ASTRA na tp. 19 (12,071H; DVB-S2) wciąż ubywa kanałów. W 2022 roku na podstawie europejskich sankcji wyłączono Perec Int., Ren Int., Domasznyj Int., Piatyj Int., STS Int. i NTV Mir. Wprowadzone restrykcje UE nie pozwalają współpracować z rosyjskimi nadawcami, którzy wiernie uczestniczą w propagandzie na temat wojny Rosji w Ukrainie.

W przypadku Setanta Sports to już Białoruś wydała decyzję o cofnięciu zezwolenia w ramach ograniczania współpracy z firmami Zachodu i solidarności z Rosją. Niestety na tych "przepychankach" najwięcej tracą abonenci, którzy mogą oglądać coraz mniej z zagranicy. Do wyboru pozostają im tylko kanały krajowe i rosyjskie.

Parametry techniczne zakończonej emisji Setanta Sport 1 i Setanta Sport 2:
Astra 5B (31,5°E)
tp. 19 (12,071 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK)


 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...