reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ciotka Hitlera” na kanale TVP1

dodano: 2023-04-18 08:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Ciotka Hitlera” We wtorek, 18 kwietnia br. o godz. 22:20 w TVP1 wyemitowany zostanie premierowo polski film „Ciotka Hitlera”. Producentem filmu jest TVP, we współpracy produkcyjnej z Akson Studio, wsparcia udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Reżyserem filmu jest Michał Rogalski, autorem scenariusza Wojciech Tomczyk, a zdjęć Maciej Lisiecki. W obsadzie znaleźli się Marta Ścisłowicz, Małgorzata Pyziak, Mirosława Maludzińska, Agnieszka Skrzypczak, Lidia Lenarczyk, Joanna Gonschorek, Mariusz Kiljan, Sebastian Pawlak, Stefan Pawłowski, Piotr Kaźmierczak, Sebastian Pawlak i Dariusz Majchrzak. Film z cyklu „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”.

TVP Dystrybucja Kinowa „Ciotka Hitlera”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Historia piaskarza Leona (w tej roli Piotr Kaźmierczak), który wraz z synami pracuje na Wiśle. Pewnego razu wyławiają z rzeki kobietę próbującą w desperacji popełnić samobójstwo wraz z córką. Okazuje się, że kobieta jest Żydówką, uciekła z Warszawy, gdzie już nie mogła ukrywać się z dzieckiem. Kiedy Leon dowiaduje się o tym, podejmuje heroiczną decyzję. Postanawia ukryć matkę z córką w swoim domu, ryzykując w ten sposób życie swojej rodziny.

Reżyserem filmu „Ciotka Hitlera” jest Michał Rogalski, autorem scenariusza Wojciech Tomczyk, zdjęć Maciej Lisiecki, a za scenografię odpowiadała Karina Baran. W obsadzie znaleźli się Marta Ścisłowicz, Małgorzata Pyziak, Mirosława Maludzińska, Agnieszka Skrzypczak, Lidia Lenarczyk, Joanna Gonschorek, Mariusz Kiljan, Sebastian Pawlak, Stefan Pawłowski, Piotr Kaźmierczak, Sebastian Pawlak, Michał Pietruś, Jakub Guszkowski, Juliusz Warunek i Dariusz Majchrzak.

Dodajmy, że film „Ciotka Hitlera” pojawił się w kinach w piątek, 25 czerwca 2021 roku (więcej tutaj). Film powstał w ramach cyklu „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat” (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Marta Ścisłowicz, Małgorzata Pyziak, Piotr Kaźmierczak i Mariusz Kiljan na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ciotka Hitlera”, foto: TVP
Marta Ścisłowicz, Małgorzata Pyziak, Piotr Kaźmierczak i Mariusz Kiljan na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ciotka Hitlera”, foto: TVP


„Ciotka Hitlera” - emisja we wtorek, 18 kwietnia 2023 roku o godz. 22:20 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...