reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Kobieta ze specjalną ofertą na Dzień Ziemi

dodano: 2023-04-19 16:14 | aktualizacja: 2023-04-20 12:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Kobieta

TVP Kobieta Z okazji Dnia Ziemi, przypadającego na 22 kwietnia, stacja TVP Kobieta przygotowała specjalną weekendową ofertę programową poświęconą tematyce ochrony środowiska („Ekoweekend w TVP Kobieta”). Widzowie obejrzą m.in. filmy dokumentalne: „Brazylia. Historia naturalna”, „Królestwo. Jak grzyby stworzyły nasz świat”, „O miodzie i ludziach”, „Sól Ziemi”, „Home - S.O.S. Ziemia!” czy „Życie ukryte w jeziorze”. Nie zabraknie również specjalnych odcinków programów własnych anteny - „Pięknie przyprawiona” oraz „Kwiaty na warsztat”. Kanał zaprasza także na programy „Moda na rodzinę” i „Okrasa łamie przepisy”.

TVP Kobieta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od poniedziałku, 17 kwietnia br. widzowie mogą podziwiać dziką Brazylię w serii dokumentalnej pod tytułem „Brazylia. Historia naturalna”, ukazującym piękno przyrody tego kraju - niedostępne krainy Amazonki, wybrzeże Atlantyku i wyspy otaczające ten egzotyczny kraj. Emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 9:00.

Jak zapowiada nadawca, przez cały weekend (od 21 do 23 kwietnia br.) repertuar TVP Kobieta wzbogacony zostanie o programy, w których widzowie znajdą podpowiedzi, co zrobić, by wdrożyć ekologiczne zachowania w życie. W programie „Moda na rodzinę” zaprezentowane zostaną sposoby na kuchnię zero waste (w piątek, 21 kwietnia br. o godzinie 7:30) (więcej tutaj). Aneta Łańcuchowska w „Pięknie przyprawionej” pokaże jak zdrowo i sprytnie wekować, by nie marnować jedzenia (w piątek, 21 kwietnia br. o godzinie 17:25) (więcej tutaj), a Karol Okrasa zaserwuje potrawy z warzyw ekologicznych („Okrasa łamie przepisy”, w sobotę, 22 kwietnia br. o  godzinie 14:55) (więcej tutaj). Joanna Lewandowska, prowadząca program „Kwiaty na warsztat”, podpowie jak stworzyć donicę pełną roślin pożytecznych dla owadów (w sobotę, 22 kwietnia br. o godzinie 18:55) oraz jak wykorzystać stary mebel, by stworzyć praktyczny zielnik (w niedzielę, 23 kwietnia br. o godzinie 10:30) (więcej tutaj).

Kolejną propozycją anteny jest wielokrotnie nagradzany film dokumentalny „Sól Ziemi”. Sebastio Salgado, brazylijski fotograf, w swoim projekcie poświęconym pięknu Ziemi, po raz pierwszy zdecydował się odejść od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację, gdzie bez przeszkód nadal rozwija się fauna i flora. Emisja dokumentu odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę, z 22 na 23 kwietnia br. o godzinie 1:15.

W niedzielę, 23 kwietnia br. o godzinie 9:30 TVP Kobieta zaprasza widzów w fascynującą wędrówkę śladami niezwykłych owadów. „O miodzie i ludziach” to film dokumentalny przedstawiający życie pszczół, bez których życie ludzkie byłoby zagrożone. Niestety, w ciągu kilku lat ich populacja bardzo się zmniejszyła. Rolnicy na całym świecie próbują naprawić szkody wyrządzone przez człowieka. Czy wspólna historia pszczół i ludzi przetrwa?

„Home - S.O.S. Ziemia!”, kolejna weekendowa propozycja anteny, to wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda. Jest to filmowa podróż, przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego. Emisja dokumentu odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 23 na 24 kwietnia br. o godzinie 1:20 (więcej tutaj).

Program dokumentalny „Życie ukryte w jeziorze” (emisja w sobotę i niedzielę, 22 i 23 kwietnia br. o godzinie 5:30) ukaże piękno i bioróżnorodność jezior. Woda, źródło życia, jest niezwykle ważna dla każdego żyjącego stworzenia. Jeziora stanowią ogromny i cenny rezerwuar słodkiej wody, który jest domem dla bogatych i różnorodnych form życia (więcej tutaj).

- W ekoweekend TVP Kobieta proponuje widzom programy wpisujące się w ideę budowania świadomości ekologicznej. Antena pokazuje również, że warto dbać o środowisko za pomocą małych, ale istotnych gestów. Razem z kanałem TVP Kobieta zadbaj o to, co naprawdę ważne. Antena przygotowała także plakat promujący proekologiczne nawyki. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji - zachęca nadawca.
 
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący proekologiczne nawyki, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący proekologiczne nawyki, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, w tym o czystość planety, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, w tym o czystość planety, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, w tym o pszczoły, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, w tym o pszczoły, foto: TVP
Joanna Lewandowska w programie „Kwiaty na warsztat”, foto: TVP
Joanna Lewandowska w programie „Kwiaty na warsztat”, foto: TVP


„Ekoweekend w TVP Kobieta” - emisja od piątku do niedzieli, od 21 do 23 kwietnia 2023 roku na kanale TVP Kobieta.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...