reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zielone światło na TVR Sport i TVR Folclor

dodano: 2023-04-23 17:55
autor: RO | źródło: hdsatelit.com

Televiziunea Romania TVR Nowe kanały rumuńskiej telewizji publicznej Societatea Română de Televiziune (SRTV) otrzymały licencję Consiliul Național al Audiovizualului (CNA) na nadawanie w przekazie naziemnym, kablowym i satelitarnym. TVR Sport i TVR Folclor będą dystrybuowane w HD dla posiadaczy kart TVR i platformy Freesat Romania przez satelitę Eutelsat 16A (16°E). W swoich nazwach mają nie stosować akronimu HD.

http://www.tvr.ro/
Societatea Română de Televiziune (SRTV) - TVR Rumunia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponadto obie stacje znajdą się w krajowym multipleksie cyfrowym MUX 1 (DVB-T2), gdzie będą nadawane w jakości SD bez szyfrowania (FTA).

Struktura programowa TVR Sport ma wyglądać następująco: produkcja własna - 60%, treści innych producentów (filmy dokumentalne) - 40%. Filarem ramówki będą programy informacyjne - 28%, edukacyjne - 8%, filmy - 3%, rozrywka - 44,3% oraz reklama i telezakupy - 16,7%. Pod pojęciem rozrywki należy rozumieć sport. Nadawca ma zaangażować się w inne dyscypliny sportowe, a nie tylko piłkę nożną.

TVR Folclor skoncentruje się wokół kultury, tradycji i folkloru, korzystając przy tym z bogatego archiwum programowego TVR. Filarem ramówki będą programy informacyjne - 7%, rozrywkowe i inne - 77% oraz reklamy i telezakupy - 16%. Nadawca obiecuje, że nie będzie skupiać się tylko na muzyce popularnej, ale postara się objąć całe spektrum związane z narodową tożsamością kulturową, czyli nie zabraknie treści o tematyce etnograficznej i autentycznego folkloru.

Źródło: hdsatelit.com  hdsatelit.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...