reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Warszawianka” - premiera na SkyShowtime w czerwcu

dodano: 2023-04-26 12:10
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: SkyShowtime

Borys Szyc Warszawianka SkyShowtime SkyShowtime ogłosiło, że pierwszy polski serial oryginalny „Warszawianka” zadebiutuje w serwisie już w czerwcu br. Produkcja liczy jedenaście 40-minutowych odcinków. Prezentujemy pierwsze zdjęcia.

Borys Szyc, fot. SkyShowtime
Borys Szyc Warszawianka SkyShowtime


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
O czym jest serial „Warszawianka”?

Serial opowiada o tragikomicznych losach czterdziestoletniego playboya, miejskiej legendy, która nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski aka Czuły (w tej roli Borys Szyc) to postać głęboko złożona - nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Z głową pełną marzeń i talentem pisarskim Czuły skradł serca pokolenia X, ale nie dojrzał. Mając, a potem straciwszy wszystko, próbuje nadać sens współczesnemu światu w otoczeniu najciekawszych postaci miasta.
 

- Jako serwis streamingowy stworzony specjalnie dla Europy, SkyShowtime oddany jest prawdziwemu i angażującemu opowiadaniu historii, które bawią i poruszą publiczność na naszych rynkach. Cieszymy się, że już w czerwcu będziemy mogli zaprezentować widzom „Warszawiankę” - nasz pierwszy polski serial oryginalny. „Warszawianka” - fantastycznie napisana przez Jakuba Żulczyka i ze świetnym Borysem Szycem w roli głównej - to wciągająca rozrywka w najlepszym wydaniu. To prowokacyjna opowieść dla dorosłych i jesteśmy dumni, że będzie dostępna na wyłączność w naszym serwisie - powiedział Monty Sarhan, CEO SkyShowtime.

- Są ludzie, którzy dodają koloru do naszego życia - sami jednak żyją na granicy czerni. „Warszawianka” to historia Franka ‘Czułego’ - czterdziestolatka, który wciąż jest nastolatkiem. Najlepszego i najgorszego ojca na świecie. Uwikłanego w miasto bajeranta. Dobrego faceta, który wciąż podejmuje złe decyzje. Wciąż zakochanego mężczyzny, który nie ma pojęcia, jak kochać. Niewielu jest takich gości jak Czuły i wierzę, że widzowie wciągną się w tę opowieść, ponieważ wielu z nas odnajdzie w jego historii część siebie. SkyShowtime pokazało pełne zaangażowanie i wsparcie dla serialu i jest świetnym miejscem dla „Warszawianki” – powiedział Jakub Żulczyk, autor scenariusza.

- Dla mnie osobiście „Warszawianka” to serial o wolności. Wolności od i wolności do. Z jednej strony to ucieczka od coraz mocniej zaciskającej się pętli norm: społecznych, moralnych czy kulturowych. Z drugiej, parafrazując Houellebecqa, to opowieść o próbie poszerzenia pola walki - czyli możliwości, niczym nieograniczonej wolnej woli. To zdecydowanie serial dla ludzi dorosłych. Bardzo w poprzek wszystkiemu co powstaje. Cieszę się, że już niedługo będzie można zobaczyć „Warszawiankę” na platformie SkyShowtime - dodał Jacek Borcuch, reżyser serialu.

Serial SkyShowtime Original „Warszawianka” został wyreżyserowany przez Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W rolę głównego bohatera serialu wcielił się Borys Szyc. W pozostałych rolach wystąpili: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela.

Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a producentem liniowym Andrzej Besztak.

Serial został zrealizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie Ustawy o Finansowym Wspieraniu Produkcji Audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego.
 
Borys Szyc i Milena Goździela, fot. SkyShowtime
Borys Szyc, fot. SkyShowtime
Borys Szyc i Milena Goździela, fot. SkyShowtime
Borys Szyc i Piotr Polak, fot. SkyShowtime
Maja Pankiewicz i Borys Szyc, fot. SkyShowtime
Marianna Zydek, fot. SkyShowtime
Zofia Wichłacz, fot. SkyShowtime

Miesięczna subskrypcja SkyShowtime kosztuje 24,99 zł. Serwis dostępny jest poprzez aplikację SkyShowtime na urządzeniach z systemem Apple iOS i Android, tvOS, Android TV, Google Chromecast, LG TV oraz Samsung, a także bezpośrednio na stronie www.skyshowtime.com.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

579 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...