reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Speedway Grand Prix - polskie rundy na kanale TTV

dodano: 2023-04-25 10:43
autor: Jan Borejko | źródło: TVN Warner Bros. Discovery

Speedway Grand Prix SGP Discovery Sports Events Już drugi sezon z rzędu polskie rundy FIM Speedway Grand Prix widzowie w Polsce będą mogli oglądać na ogólnodostępnym, bezpłatnym kanale TTV. Natomiast cały sezon będzie dostępny w Eurosporcie Extra w Playerze, a kwalifikacje do kolejnych Grand Prix dodatkowo na kanałach Eurosport. Do końca sezonu 2021 cykl SGP był transmitowany na antenach CANAL+. 1. rundę - Grand Prix Chorwacji w Goričan, zaplanowano na ostatni weekend kwietnia.

TVN Warner Bros. Discovery
Speedway Grand Prix TVN Warner Bros. Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rywalizacja o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu rozpocznie się w sobotę, 29 kwietnia w Goričan w Chorwacji. Tytułu bronił będzie Bartosz Zmarzlik. Oprócz niego stałe miejsce w cyklu Speedway Grand Prix ma dwóch Polaków: Maciej Janowski i Patryk Dudek.

Gdzie transmisje SGP?

Wszystkie rundy SGP będą dostępne na żywo i na życzenie wyłącznie w Eurosporcie Extra w Playerze. Polskie rundy – zaplanowane na 13 maja w Warszawie, 24 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim i 30 września w Toruniu – będą transmitowane w ogólnopolskim, bezpłatnym kanale TTV. Kanały Eurosportu pokażą kwalifikacje, które zazwyczaj rozgrywane są w dniu Grand Prix. Dodatkowo we wtorki po Grand Prix na antenie Eurosport 1 emitowany będzie godzinny magazyn SGP zawierający między innymi skróty i wywiady, a 9 dni po każdej rundzie oraz w piątek poprzedzający kolejne zawody Eurosport pokaże obszerne powtórki SGP.

TVN Warner Bros. Discovery pokaże również FIM Puchar Świata na żużlu, czyli wyczekiwany przez kibiców drużynowy turniej, który rozegrany zostanie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Zaplanowane na 25 i 26 lipca półfinały oraz baraże, które odbędą się 28 lipca transmitowane będą wyłącznie w Eurosporcie Extra w Playerze. Z kolei wielki finał z udziałem reprezentacji Polski, który zostanie rozegrany 29 lipca, pokaże również TTV.

Użytkownicy Eurosportu Extra w Playerze będą mogli oglądać wszystkie transmisje bez reklam, a także dodatkowe streamy, w tym unikalne ujęcia z parku maszyn pozwalające na ujrzenie kulis rywalizacji o mistrzostwo świata na żużlu. Od 8 maja w serwisie dostępne będą również trzy odcinki serialu dokumentalnego „Bartosz Zmarzlik. Ścigając marzenia”.
 

- Żużel ma w Polsce szerokie grono niesamowitych fanów i cieszę się, że ponownie możemy zaprosić ich do oglądania walki o mistrzostwo świata. W ubiegłym roku nasze relacje przyciągnęły ponad 4 miliony widzów! Jestem przekonany, że w tym sezonie miliony kibiców żużla znów będą wraz z nami kibicować Bartoszowi Zmarzlikowi, Maciejowi Janowskiemu i Patrykowi Dudkowi. Mamy świetnych komentatorów, ekspertów i reporterkę, a do tego znakomitą realizację transmisji, w tym dodatkowe kamery z parku maszyn, dzięki czemu widzowie mogą zanurzyć się w świecie SGP

- powiedział Bogdan Czaja, dyrektor Eurosportu w Polsce i Group Vice President Programming & Operations TVN Warner Bros. Discovery.

Ko zapewni komentarz?

Nadchodzący sezon Speedway Grand Prix komentować będzie Michał Korościel. Towarzyszyć mu będą Rafał Lewicki i Marcin Kuźbicki. Obaj pojawią się również w studiu prowadzonym przez Sebastiana Szczęsnego, którego stałym gościem będzie Piotr Protasiewicz. Reporterką na wszystkich Grand Prix będzie Marcelina Rutkowska-Konikiewicz.


Kalendarz Speedway Grand Prix 2023:
29 kwietnia, Grand Prix Chorwacji, Goričan
13 maja, Grand Prix Polski, Warszawa
3 czerwca, Grand Prix Czech, Praga
10 czerwca, Grand Prix Niemiec, Teterow
24 czerwca, Grand Prix Polski, Gorzów Wielkopolski
15 lipca, Grand Prix Szwecji, Målilla
12 sierpnia, Grand Prix Łotwy, Ryga
2 września, Grand Prix Wielkiej Brytanii, Cardiff
16 września, Grand Prix Danii, Vojens
30 września, Grand Prix Polski, Toruń

Kalendarz FIM Pucharu Świata 2023:
25 lipca, półfinał
26 lipca, półfinał
28 lipca, baraż
29 lipca, finał


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...