reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pielgrzymka papieża na Węgry w telewizji

dodano: 2023-04-27 20:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

EWTN Polska TV Trwam pielgrzymka papieża na Węgry W dniach 28-30 kwietnia br. papież Franciszek (Jorge Mario Bergoglio) odbędzie kolejną podróż apostolską. Tym razem na trasie Ojca Świętego pojawią się Węgry (pod hasłem „Jezus Chrystus jest naszą przyszłością”, z węgierskiego „Krisztus a jövőnk”). Transmisje z poszczególnych etapów tej pielgrzymki zapowiadają EWTN Polska (w tym na profilach stacji na portalu społecznościowym Facebook i w serwisie YouTube), TV Trwam i Radio Maryja.

EWTN Polska TV Trwam pielgrzymka papieża na Węgry


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątek, 28 kwietnia br. zaplanowanie zostały: przylot na lotnisko w Budapeszcie, stolicy Węgier, gdzie nastąpi oficjalne powitanie papieża, ceremonia powitania na dziedzińcu Pałacu Szandor w Budapeszcie, spotkanie z władzami, społeczeństwem obywatelskim i korpusem dyplomatycznym w dawnym klasztorze karmelitów w Budapeszcie i spotkanie z biskupami, kapłanami, diakonami, osobami konsekrowanymi, seminarzystami pracownikami duszpasterskimi w konkatedrze Świętego Szczepana.

W sobotę, 29 kwietnia br. zaplanowane zostały: spotkanie z ubogimi i uchodźcami w kościele Świętej Elżbiety Węgierskiej, spotkanie ze wspólnotą grekokatolicką w kościele Opieki Matki Bożej i spotkanie z młodzieżą w budapesztańskiej hali sportowej Laszlo Pappa (więcej tutaj).

W niedzielę, 30 kwietnia br. zaplanowane zostały: msza święta na placu Lajosa Kossutha w Budapeszcie, modlitwa „Regina Coeli” z Ojcem Świętym Franciszkiem, spotkanie papieża na Wydziale Informatyki i Nauk Bionicznych Katolickiego Uniwersytetu Piyter Pazmań ze światem akademickim i światem kultury, ceremonia pożegnalna na międzynarodowym lotnisku w Budapeszcie i wylot papieża do Rzymu, do Watykanu (więcej tutaj).

Dodajmy, że będzie to druga podróż apostolska papieża Franciszka na Węgry. Poprzednia była jednodniowa i odbyła się w w niedzielę, 12 września 2021 roku (więcej tutaj).

Wizyta na Węgrzech będzie 41. pielgrzymką papieża Franciszka. Przypomnijmy, iż Ojciec Święty odwiedził w czasie swego pontyfikatu Brazylię, Jordanię, Palestynę, Izrael, Koreę Południową, Albanię, Francję, Turcję, Sri Lankę, Filipiny, Bośnię i Hercegowinę, Ekwador, Boliwię, Paragwaj, Stany Zjednoczone Ameryki, Kenię, Ugandę, Republikę Środkowoafrykańską, Kubę, Meksyk, Armenię, Polskę, Gruzję, Azerbejdżan, Szwecję, Egipt, Portugalię, Kolumbię, Birmę (Mjanma), Bangladesz, Chile, Peru, Szwajcarię, Irlandię, Litwę, Łotwę, Estonię, Panamę, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Bułgarię, Macedonię Północną, Rumunię, Mozambik, Madagaskar, Mauritius, Tajlandię, Japonię, Irak, Węgry, Słowację, Cypr, Grecję, Maltę, Kanadę, Kazachstan, Bahrajn, Demokratyczną Republikę Konga i Sudan Południowy (więcej tutaj).

Pielgrzymka papieża Franciszka na Węgry - transmisje codziennie (od 28 kwietnia 2023 roku) w EWTN Polska, TV Trwam i Radiu Maryja.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...