reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Co będzie z ServusTV Deutschland?

dodano: 2023-04-28 18:34
autor: RO | źródło: dwdl.de

ServusTV Deutschland Nadawca ServusTV w Niemczech właśnie uruchomił kosztowne programy telewizyjne, a jednocześnie okazuje się, że może to być jego koniec. Co więcej, dla stacji grozi zamknięcie, o czym można się dowiedzieć z kilku źródeł. Początkowo informowały o tym magazyny "Clap" i "Süddeutsche Zeitung".

ServusTV
ServusTV austriacki kanal FTA 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dziennik "Der Standard", który zawsze jest dobrze zorientowany w tematach medialnych, opublikował również artykuł omawiający istotne rozważania dotyczące macierzystej firmy telewizyjnej Red Bull Media House. W związku z tym, nadawanie mogłoby zostać wstrzymane pod koniec 2023 roku. Według informacji DWDL.de, odpowiedni scenariusz jest omawiany wewnętrznie od kilku tygodni.

Sam Servus TV zachowuje dyskrecję i odpowiada portalowi DWDL.de, że nie komentuje plotek. Dom mediowy Red Bull w ogóle nie chce komentować i odsyła do biura prasowego ServusTV Deutschland.

Jedno jest pewne. Po śmierci założyciela Red Bulla, Dietricha Mateschitza, wiele się zmieniło w koncernie, a niektóre sprawy są również pod ścisłą kontrolą. I choć Mateschitz kierował zarządzaniem operacyjnym różnych jednostek grupy jeszcze przed śmiercią, może się okazać, że tajska rodzina przedsiębiorców Yoovidhya, posiadająca większościowy udział w grupie, prawdopodobnie będzie miała więcej głosu, a nie mniej w przyszłości.

Krótko po śmierci Mateschitza pojawiły się pogłoski o licznych działaniach Red Bulla w mediach.
Dopiero na początku tego roku firma podjęła nową próbę, aby w końcu zdobyć przyczółek na niemieckim rynku i rozpocząć stały wzrost. Niestety wyniki ServusTV w Niemczech są cały czas na rozczarowującym poziomie w przeciwieństwie do austriackiej wersji.

W dodatku dla nadawcy grozi utrata praw do MotoGP w Niemczech, ponieważ kilka mocnych finansowo firm jest zainteresowana tym wydarzeniem od nadchodzącego sezonu i podbija cenę. Obecna umowa między klasą wyścigową a ServusTV obowiązuje tylko do jesieni tego roku. Jeżeli nadawca straci prawa, to z jego oferty zniknie program o najwyższej oglądalności. Nie wiadomo jeszcze, co to oznacza dla austriackiego rynku.

Już kilka lat temu ServusTV planował zamknięcie niemieckiego oddziału.
W lipcu 2016 r. Salzburg ogłosił, że chce zaprzestać nadawania i skoncentrować się na działalności w Austrii. Jednak później nastąpił nieoczekiwany zwrot i ServusTV pozostał w Niemczech. Do dzisiaj jest to kanał nadawany bezpłatnie z satelity Astra 19,2°E w przeciwieństwie do austriackiego oryginału, który jest zaszyfrowany dla platform DTH w Austrii.

 

Źródło: dwdl.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...