reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Hongkończyk - niezwykła walka...” w TV Republika

dodano: 2023-04-29 04:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Republika/satkurier.pl

TV Republika „Hongkończyk - niezwykła walka Jimmy'ego Laia o wolność” W sobotę, 29 kwietnia br. o godz. 20:00 w TV Republika wyemitowany zostanie premierowo amerykańsko-brytyjsko-hongkoński film dokumentalny „Hongkończyk - niezwykła walka Jimmy'ego Laia o wolność” („The Hong Konger: Jimmy Lai's Extraordinary Struggle For Freedom”), którego bohaterem jest Lai Chee-Ying „Jimmy Lai” - polityk, przedsiębiorca, założyciel firmy odzieżowej Giordano, gazety „Apple Daily” i spółki medialnej Next Digital (początkowo Next Media). Producentem filmu jest Acton Institute, we współpracy z Crossfire Productions i Iron Light Labs.

TV Republika „Hongkończyk - niezwykła walka Jimmy'ego Laia o wolność”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sobotę, 29 kwietnia br. o godzinie 20:00 w TV Republika wyemitowany zostanie premierowo amerykańsko-brytyjsko-hongkoński film dokumentalny „Hongkończyk - niezwykła walka Jimmy'ego Laia o wolność”.

- O Chinach, Hongkongu i Tajwanie piszę już od wielu lat. Na mojej drodze stanęło wielu odważnych, kochających wolności Chińczyków, Hongkończyków i Tajwańczyków. Wśród nich Jimmy Lai to postać wyjątkowa. Katolik, miliarder, hongkoński patriota i antykomunista. Jako dziecko uciekł z komunistycznych Chin do Hongkongu, o którym mówi, że zawdzięcza mu wszystko: udany biznes, wspaniałą rodzinę i dobre zdrowie. Po masakrze na placu Tiananmen w 1989 roku Lai uznał, że Hongkong ma bardzo ważną rolę do spełnienia. Ma mówić prawdę o Chinach. Lai stwierdził, że najlepszym sposobem do robienia tego jest założenie mediów. I tak stworzył grupę medialną Next Digital (początkowo Next Media), która wydała m.in. gazetę „Apple Daily”. Był to największy dziennik w Hongkongu, o nastawieniu antykomunistycznym. To gazeta, która zawsze towarzyszyła Hongkończykom w najważniejszych momentach ich historii np. prodemokratycznych protestach w ostatnich latach

- mówi Hanna Shen z redakcji tygodnika „Gazeta Polska”.


W 2021 roku władze komunistycznych Chin doprowadziły do likwidacji wydawnictwa i gazety Jimmy'ego Laia. A sam 75-letni Jimmy Lai za obronę wolności w Hongkongu, za swoje antykomunistyczne poglądy, od 2020 roku jest więziony. We wrześniu br. rozpocznie się kolejna rozprawa przeciwko niemu.

Historii Jimmy’ego Laia nie można opowiedzieć bez wspomnienia o jego wierze. Jimmy Lai nawrócił się na katolicyzm w 1997 roku. W wywiadzie dla dziennika „Gazeta Polska Codziennie” Mark Simon, prawa ręka Jimmy’ego Laia, były dyrektor jego grupy medialnej, powiedział, że to wiara w Boga daje hongkońskiemu wydawcy poczucie bezpieczeństwa.

- Jimmy jest teraz w więzieniu, bo bronił wolności prasy i wartości demokratycznych. I w tej walce to wiara powoduje, że nie ma w nim strachu

- stwierdził Mark Simon w wywiadzie dla dziennika „Gazeta Polska Codziennie”.


Producentem filmu „Hongkończyk - niezwykła walka Jimmy'ego Laia o wolność” jest Acton Institute, we współpracy z Crossfire Productions i Iron Light Labs. Reżyserem filmu i autorem zdjęć jest Ron Holwerda, producentami wykonawczymi są Kris Mauren i Roberta Sirico, producentami Stephen Barrows, Ron Holwerda, Cort Langeland i Roberta Sirico, redaktorem Horizon Drift, za muzykę odpowiadał Brian Brill, a współproducenci to Daniel Anthony i Erica Kohnów.
 
Lai Chee-Ying „Jimmy Lai” na plakacie promującym emisję filmu „Hongkończyk - niezwykła walka Jimmy'ego Laia o wolność”, foto: Acton Institute
Lai Chee-Ying „Jimmy Lai” na plakacie promującym emisję filmu „Hongkończyk - niezwykła walka Jimmy'ego Laia o wolność”, foto: Acton Institute


„Hongkończyk - niezwykła walka Jimmy'ego Laia o wolność” - emisja w sobotę, 29 kwietnia 2023 roku o godz. 20:00 w TV Republika.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...