reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Polowanie na ćmy” - finał 1. serii na kanałach TVP

dodano: 2023-04-29 13:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Polowanie na ćmy” W niedzielę, 30 kwietnia br. o godz. 20:20 w TVP1, a w kolejnych dniach w stacji TVP Seriale, wyemitowany zostanie premierowo 7. odcinek 1. sezonu polskiego serialu „Polowanie na ćmy”, którego producentem realizującym jest Akson Studio. Będzie to finał tej serii. Występują Sonia Mietielica, Monika Krzywkowska, Daria Polunina, Zuzanna Galewicz, Ada Szczepaniak, Lidia Sadowa, Weronika Dzierżyńska, Aniela Płudowska, Kamila Jarosińska, Karolina Rzepa, Melania Grzesiewicz, Paula Stępczyńska, Anita Szepelska i Nela Maciejewska. Produkcja powstała na podstawie książki „Pogrom 1905” (Wydawnictwo Zysk i S-ka), której autorem jest Wacław Holewiński. Serial dostępny jest w serwisie TVP VOD.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Polowanie na ćmy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co wydarzy się w finałowym odcinku pierwszego sezonu serialu „Polowanie na ćmy”? Yvette (w tej roli Sonia Mietielica) i Marcelowi (Piotr Nerlewski) udaje się dotrzeć do meliny Czarnego (Marcin Sztabiński) i uwolnić Hanę (Weronika Dzierżyńska), a innym dziewczynom umożliwić ucieczkę. Dzięki przepustce załatwionej przez Szlimakowską (Monika Krzywkowska) i Jurinę (Piotr Siwek) do miasta zostają wwiezione ładunki, które mają posłużyć do zamachu na siedzibę Ochrany. Na obrzeżach miasta dochodzi jednak do przepychanki, Szczerb (Grzegorz Małecki) chroniąc ładunki, strzela do człowieka. Jurin, który zjawia się na miejscu, łączy fakty. Ma wprawdzie rozkaz, by nie interweniować podczas pogromów, ale nikt nie zabronił mu ścigać spiskowców.

Sytuacja na ulicach jest coraz bardziej niebezpieczna. Yvette postanawia zaprowadzić Hanę do Szlimakowskiej. Zaplanowana ogromna demonstracja niepodległościowa ma odwrócić uwagę od spiskowców, mających dokonać zamachu na siedzibę Ochrany. Niestety, demonstracja okazuje się mniejsza niż się spodziewali socjaliści. Na miejscu zjawia się oddział Jurina szukający spiskowców. Szczerb zostaje aresztowany. Pojawia się też Margrafski (Svyatoslav Suprunov). Widząc go, Marcel postanawia w desperacji zdetonować wszystkie ładunki i sam ginie.

Yvette dociera z Haną do lokalu Szlimakowskiej, gdzie wciąż wszyscy wierzą, że będą bezpieczni. Ku przerażeniu zabarykadowanych pracownic madame, pod oknami zjawia się rozwścieczony tłum. Pogrom dotyczy już wszystkich alfonsów i prostytutek, także tych luksusowych. Sytuacja wymyka się spod kontroli nawet Grunowi (Przemysław Stippa), który w popłochu usiłuje się dostać do Margrafskiego, by zatrzymał rzeź. Wyłącznie przez wzgląd na własne interesy, bo lincz wszystkich burdeli oznacza dla niego odcięcie od wielu haraczy. Margrafski jednak przejrzał jego podwójną grę.

Uzbrojony motłoch forsuje barykadę w burdelu Szlimakowskiej. Zaczyna się plądrowanie, demolka i lincze. Kobiety z pomocą Krzyszty (Grzegorz Szypka) i Stefcia (Bartosz Mikulak) starają się odeprzeć napastników. Kilka z nich traci życie, a wiele zostaje poważnie rannych. Pozostałym udaje się uciec i wmieszać w tłum. Szlimakowska nie mając dokąd się udać, postanawia ukryć się u Juriny. Do domu wraca Jurin dumny ze swoich dokonań, znów liczy na awans. Po chwili wychodzi na jaw, kogo gości jego żona. Jurin jest wściekły.

Margrafski wprowadza na ulice kozaków. Ulice są puste, tylko pojedynczy przechodnie kryją się po bramach. Pogrom się dokonał. Zapanował spokój. Propagandowe gazety piszą, że Polacy cieszą się z interwencji rosyjskich wojsk, Margrafski ze Skałonem (Oleh Kyryliv) obserwują wieszanie spiskowców, w tym Szczerba. Yvette dowiaduje się o śmierci Marcela. Pocieszeniem jest to, że udaje jej się znów połączyć Hanę oraz Heszla (c), który dochodzi do siebie w szpitalu.

Reżyserem serialu „Polowanie na ćmy” jest Michał Rogalski, autorkami scenariusza są Katarzyna Tybinka i Anna Gabryś, za scenografię odpowiadała Joanna Macha, za montaż Marcin Bastkowski, a za muzykę Łukasz Pieprzyk. W obsadzie znaleźli się Sonia Mietielica, Monika Krzywkowska, Daria Polunina, Zuzanna Galewicz, Ada Szczepaniak, Lidia Sadowa, Weronika Dzierżyńska, Aniela Płudowska, Kamila Jarosińska, Karolina Rzepa, Melania Grzesiewicz, Paula Stępczyńska, Anita Szepelska, Nela Maciejewska, Weronika Drzymalska, Przemysław Stippa, Piotr Nerlewski, Grzegorz Małecki, Piotr Siwek, Marcin Sztabiński, Svyatoslav Suprunov, Oleh Kyryliv, Grzegorz Szypka, Bartosz Mikulak i Oleh Kyryliv (więcej tutaj).
 
Okładka książki „Pogrom 1905” Wacława Holewińskiego, foto: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Okładka książki „Pogrom 1905” Wacława Holewińskiego, foto: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Karolina Rzepa, Nela Maciejewska, Sonia Mietielica, Paula Stępczyńska, Melania Grzesiewicz, Ada Szczepaniak i Anita Szepelska w serialu „Polowanie na ćmy”, foto: Aleksandra Grochowska
Karolina Rzepa, Nela Maciejewska, Sonia Mietielica, Paula Stępczyńska, Melania Grzesiewicz, Ada Szczepaniak i Anita Szepelska w serialu „Polowanie na ćmy”, foto: Aleksandra Grochowska
Przemysław Stippa, Monika Krzywkowska, Daria Polunina i Sonia Mietielica w serialu „Polowanie na ćmy”, foto: TVP
Przemysław Stippa, Monika Krzywkowska, Daria Polunina i Sonia Mietielica w serialu „Polowanie na ćmy”, foto: TVP


„Polowanie na ćmy” - sezon 1., emisja w niedziele o godz. 20:20 w TVP1. Serial ten mogą również oglądać widzowie kanału TVP Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...