reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat 10B zastąpi wkrótce Eutelsata 10A

dodano: 2023-05-09 20:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: EUMETCast/satkurier.pl

10 East 10E Eutelsat 10B satelita 360px.jpg Eutelsat 10A zostanie zastąpiony na pozycji orbitalnej 10°E satelitą Eutelsat 10B w dniach 18-20 lipca 2023 roku, wynika z informacji podanych przez EUMETSAT - organizację specjalizującą się w europejskich satelitarnych systemach obserwacji meteorologicznych. Eutelsat 10B będzie wykorzystywany głównie dla łączności lotniczej i morskiej.

Eutelsat
Eutelsat 10B satelita


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eutelsat 10A został wyniesiony 3 kwietnia 2009 roku, zatem jest już u kresu swojej żywotności. Nowy satelita Eutelsat 10B został wystrzelony w przestrzeń kosmiczną 23 listopada 2022 roku. Został zbudowany przez Thales Alenia Space na w pełni elektrycznej platformie Spacebus NEO. Wyposażony jest w potężny Digital Transparent Processor piątej generacji, oferujący elastyczność w przydzielaniu przepustowości i optymalne wykorzystanie pasma.

W odpowiedzi na duży wzrost zapotrzebowania na łączność mobilną, Eutelsat 10B będzie oferował dwa nowe wielowiązkowe ładunki HTS w paśmie Ku:
  • ładunek o dużej pojemności, z pokryciem korytarza północnoatlantyckiego, Europy, basenu Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu, oferujący znaczną przepustowość w najbardziej wykorzystywanych strefach ruchu lotniczego i morskiego;
  • ładunek z zasięgiem na Ocean Atlantycki, Afrykę i Ocean Indyjski.

Ładunki HTS satelity będą w stanie przetwarzać pasmo o szerokości ponad 50 GHz, oferując przepustowość około 35 Gb/s.

Eutelsat 10B będzie również oferować dwa szerokopasmowe ładunki w pasmach C i Ku, aby zapewnić ciągłość usług obecnym klientom na satelicie Eutelsat 10A.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...