reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ukraińska telewizja bliżej Chersonia

dodano: 2023-05-19 22:04
autor: RO | źródło: detector.media

Ukraina Zeonbud, największy operator naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 na Ukrainie, przywraca nadawanie ukraińskich stacji telewizyjnych na terytoriach okupowanych przez Rosjan. Mieszkańcy Chersonia i okolic mogą odbierać 10 kanałów z multipleksu MX-1 firmy.

chesno.org
Chersoń - miasto na południu Ukrainy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
17 maja br. dostawca usług cyfrowych Zeonbud przywrócił nadawanie telewizji cyfrowej w Chersoniu i okolicach, poinformowało o tym biuro prasowe firmy.

Rosjanie, wycofując się, zniszczyli jeden z budynków centrum telewizyjnego w Chersoniu oraz podstację transformatorową. Z tego powodu nie udało się wznowić emisji w samym mieście.

Zeonbud zainstalował nadajnik o mocy 500 W, anteny odbiorcze i nadawcze. Pozwoliło to na rozpoczęcie nadawania ukraińskich kanałów telewizyjnych z multipleksu MX-1. Dla mieszkańców dostępne są Suspilne.Perszyj, RADA, 1+1, Suspilne.Kultura, ICTV, STB, Inter, Unian TV, Bigudi i Army TV.

Przypomnijmy, że w pierwszych dniach po wyzwoleniu Chersonia w listopadzie 2022 r. Państwowa Służba Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy ogłosiła wznowienie emisji krajowej telewizji w obwodzie chersońskim. W tym czasie główne transmisje publicznej Suspilne były dostępne dla mieszkańców regionu chersońskiego w standardzie DVB-T2 na kanale 31. Na kilka dni przed wyzwoleniem prawobrzeżnej części obwodu chersońskiego, technicy Koncernu RRT zainstalowali nadajnik o mocy 4 kW w obwodzie mikołajowskim niedaleko przebiegającej wówczas linii rozgraniczenia.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...