reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zamknięto holenderski piracki serwis IPTV

dodano: 2023-05-24 12:39
autor: Dr. Hack | źródło: Europol/FIOD

FIOD piractwo Brein 360px Agencja europejskiej policji Europol wsparła holenderską Służbę Informacji Skarbowej i Śledczej (FIOD) w likwidacji nielegalnej usługi IPTV obsługującej ponad milion użytkowników w całej Europie. 23 maja przeprowadzono serię nalotów  w całej Holandii  w ramach  walki  z nielegalnym streamingiem. Funkcjonariusze FIOD przeszukali nieruchomości w różnych miejscach w Holandii. Kilka osób zostało aresztowanych pod zarzutem udziału w pirackim streamingu treści premium.

Globe DataCenter/satkurier.pl
Illegal streaming IPTV piractwo piracki 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aresztowano 4 osoby w Almere i Den Helder, gdzie usługa miała siedzibę. Funkcjonariusze zajęli również dużą ilość gotówki, 5 samochodów, konta bankowe i sprzęt komputerowy. 

Piracka usługa telewizyjna była sprzedawana m.in. za pośrednictwem call shopów za opłatą gotówkową. Przy pomocy dekodera i abonamentem w wysokości około 10 euro miesięcznie abonenci mogli oglądać wszystkie filmy i seriale, np. z Disney+, Netflix, Viaplay, Videoland, ESPN - łącznie ponad 10 000 kanałów telewizyjnych.

Usługa telewizyjna miała setki tysięcy abonentów i była dystrybuowana z centrum danych w Den Helder. To centrum danych zostało dziś zamknięte i przeszukane. Od 23 maja wszyscy użytkownicy nie mają dostępu do pirackiej usługi.  

Holenderska organizacja antypiracka BREIN wniesie zarzuty karne za wyżej wymienione naruszenie, a także koordynuje, aby jego uczestnicy i inni posiadacze praw niezależnie składali zarzuty karne. Kilku posiadaczy praw złożyło już oświadczenia o takim zamiarze.

Co ciekawe holenderskie władze nie wymieniają nazwy operacji IPTV, ale wydaje się, że jest ona dość duża i popularna. Lokalna grupa antypiracka BREIN donosi, że telewizory w setkach tysięcy domów wyłączyły się z powodu tej akcji antypirackiej. Europol, który również pomagał w operacji, wspomina, że ​​z usługi korzystało ponad milion użytkowników w całej Europie.

Holenderska policja podała, że ​​piracka usługa IPTV była dystrybuowana z centrum danych w w Ravelijncenter 23 w Den Helder. Chociaż można tu tylko spekulować, ale może to być GLOBE DataCenter B.V., bo biuro tej firmy tam się znajduje. Witryna internetowa centrum danych jest nieosiągalna, a cała sieć bliżej nieokreślonych domen może być offline.


Źródło: europa.eu  fiod.nl  torrentfreak.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...