reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koncesja KRRiT dla kanału Gold TV wygasła

dodano: 2023-05-27 15:57 | aktualizacja: 2023-05-27 22:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Gold TV Do wtorku, 28 kwietnia br. obowiązywała koncesja, którą Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała firmie Telestar na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą Gold TV. Obecny na rynku od 2003 roku kanał (początkowo pod nazwami ITV i TO!TV) zakończył nadawanie w 2022 roku w związku z wypowiedzeniem przez Telestar firmie MWE Networks umowy na dystrybucję stacji Gold TV. Firma Michała Winnickiego uruchomiła własną stację, pod nazwą Nuta Gold, która nadaje na podstawie osobnej koncesji KRRiT i u operatorów zastąpiła Gold TV. Wciąż nie wiadomo, czy Telestar zdecyduje się wznowić nadawanie Gold TV.

Gold TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznaje koncesje na okres 10 lat. By móc kontynuować emisję, nadawcy muszą wystąpić do regulatora rynku o jej przedłużenie, na kolejne 10 lat. Ostatnia koncesja dla stacji Gold TV (ITV/TO!TV) obowiązywała od dnia 29 kwietnia 2013 roku i wygasła z dniem 28 kwietnia 2023 roku.

Kanał ITV rozpoczął nadawanie w 2003 roku. Początkowo stacja prezentowała programy interaktywne poświęcone nowym technologiom i publicystyczne. Potem zmodyfikowano ramówkę, w której dominowały pasma muzyczne, rozrywkowe, erotyczne i ezoteryczne (Ezo TV). Nadawca zgłosił kanał w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale naziemnej koncesji nie uzyskał. W 2016 roku stacja, w wyniku zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wydanej na wniosek nadawcy, zmieniła nazwę z ITV na TO!TV. Ramówka stacji ulegała natomiast dalszym modyfikacjom, żeby finalnie emitować teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. W 2020 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy TO!TV na Gold TV, do czego doszło 15 lipca 2020 roku, natomiast 30 września 2020 roku nadawanie rozpoczął kanał Gold TV HD. Dodajmy, iż wersje SD i HD miały identyczne ramówki. W ofercie Gold TV (SD/HD) widzowie mogli znaleźć teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. Stacja Gold TV (w SD i/lub HD) była dostępna w ofertach platform CANAL+ i Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) i w niekodowanej formie w wybranych multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej.

W kwietniu 2022 roku poinformowano o wypowiedzeniu przez Telestar firmie MWE Networks Michała Winnickiego umowy na dystrybucję stacji Gold TV. Współpraca zakończyła się w sobotę, 30 kwietnia. W związku z tym faktem Michał Winnicki zapowiedział uruchomienie własnego kanału z ofertą praktycznie identyczną jak Gold TV - pod nazwą Nuta Gold. Stacja swoją nazwą nawiązuje do innej z portfolio Michała Winnickiego - obecnego na rynku od 2015 roku kanału Nuta.tv. W logo stacji Nuta Gold użyto identycznego zapisu słowa „Gold” jak w logotypie Gold TV, natomiast zapis słowa „Nuta” różni się od tego użytego w logo kanału Nuta.tv.

Do zakończenia nadawania kanału Gold TV i jednoczesnego startu stacji Nuta Gold (emisja testowa) doszło w nocy z soboty na niedzielę, z 30 kwietnia na 1 maja 2022 roku. W poniedziałek, 4 lipca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła udzielić spółce Michała Winnickiego MWE Music z siedzibą w Szczecinie koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą Nuta Gold. W ramówce kanału Nuta Gold widzowie znajdą teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową (więcej tutaj). Stacja dostępna jest dla abonentów platform CANAL+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV, a także a także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) i w niekodowanej formie w wybranych multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (więcej tutaj).
 
Logo kanału Nuta Gold, foto: archiwum
Logo kanału Nuta Gold, foto: archiwum
Logo kanału Nuta.tv, foto: archiwum
Logo kanału Nuta.tv, foto: archiwum


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...