reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Fakty czy kłamstwa?” - nowy program w TVP Info

dodano: 2023-05-30 11:46
autor: Jan Borejko | źródło: TVP

Fakty czy kłamstwa? TVP Info Jakub Maciejewski We wtorek, 30 maja o godz. 21:00 startuje nowy program w TVP Info „Fakty czy kłamstwa?”. Prowadzący Jakub Maciejewski ma rozprawiać się w nim z kłamstwami i manipulacjami informacyjnymi na rynku medialnym. Autor ma przyglądać się materiałom dziennikarskim, w których przemycane są „nieścisłości, półprawdy lub wręcz ewidentne kłamstwa”.

TVP Info
Fakty czy kłamstwa? TVP Info


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To program o tym, jak media o zagranicznym kapitale realizują konkretne interesy polityczne, o fake newsach, jakie o Polsce rozprowadzają obce kraje, np. Rosja i Niemcy, o tym jak ważne jest bezpieczeństwo informacyjne kraju, zachęca do oglądania Telewizja Polska.
 

– Jestem przekonany, że nowy program szybko zyska dużą popularność. W internecie i wielu mediach prywatnych pojawia się masa nieprawdziwych informacji. Jakub Maciejewski krok po kroku, regularnie, co tydzień będzie je analizował i odpowiadał na pytanie: fakty czy kłamstwa? – mówi Michał Adamczyk, dyrektor TAI.

– Jakub Maciejewski to jeden z najbardziej doświadczonych dziennikarzy, który na własne oczy widział to, co w swojej propagandzie Rosja nazywa „mirem”. W Polsce też walczy z licznymi fejkami i manipulacjami, i je właśnie będzie rozkładał na części pierwsze w najnowszym programie TVP Info – podkreśla Samuel Pereira, zastępca dyrektora TAI ds. TVP Info.

„Fakty czy kłamstwa?” – emisja w każdy wtorek o 21:00 w TVP Info.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...