reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Widzew. Razem Tworzymy Siłę” w Canal+ online [wideo]

dodano: 2023-05-31 10:22
autor: Jan Borejko | źródło: CANAL+

Widzew. Razem Tworzymy Siłę Canal+ online 30 maja br. światło dzienne ujrzał 1. odcinek sportowego serialu dokumentalnego CANAL+ „Widzew. Razem Tworzymy Siłę.”. Ten 8-odcinkowy serial przedłuża piłkarski sezon nie tylko kibicom Widzewa Łódź, ale wszystkim sympatykom piłki nożnej. Po wielu latach Ekstraklasowego niebytu zasłużony łódzki klub powrócił na ligowe salony z nadzieją na powtórzenie swoich największych piłkarskich sukcesów. Z jakimi problemami się borykał, jakie przeszkody napotkał, jak sobie radził z nowymi wyzwaniami? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w kolejnych odcinkach tego niezwykłego serialu dostępnego wyłącznie w serwisie streamingowym CANAL+ online.

CANAL+
Widzew. Razem Tworzymy Siłę Canal+ online


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pierwszym odcinku pt. „Klasyk” zawodnicy Widzewa przygotowują się do meczu, na który czekali 8 długich lat, do meczu z największym swoim rywalem, czyli do spotkania z Legią Warszawa. Było to jedno z najciekawszych starć całego sezonu Ekstraklasy 2022/23, które zakończyło się niesatysfakcjonującym żadnej z drużyn remisem.
 

– Kluczowe będzie to, co my chcemy dzisiaj zrobić! Musimy wyjść od pierwszej minuty agresywnie i narzucić nasz styl gry. Pokazujemy, że przyjechaliśmy tutaj po trzy punkty. Pokazujemy, że chcemy tego zwycięstwa bardziej niż oni. Moja prośba, jak będziemy wychodzić na mecz, podejdźmy pod sektor kibiców i podziękujemy im za przyjazd. Oni na pewno pomogą nam w dzisiejszym spotkaniu! – mówił Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa Łódź, na przedmeczowej odprawie.

W premierowym odcinku pojawia się również wątek upadku klubu, a także jego odrodzenia. Długa droga od IV ligi do Ekstraklasy opowiedziana jest przez Marcina Tarocińskiego, związanego z Widzewem od ponad 30 lat: – To była smutna degrengolada pod każdym względem i ciężko było o optymizm. Jednak reakcja mogła być tylko jedna, trzeba odbudować klub!

W 2015 roku pierwszy trening w IV lidze oglądało ponad 2000 kibiców. Radość i emocje towarzyszące kolejnym awansom przeplatane były wieloma rozczarowaniami. Finalnie bilans okazał się dodatni, ale zwrotów akcji jest w historii Widzewa tyle, że można by nimi obdzielić kilka ekstraklasowych klubów.

Serial „Widzew. Razem Tworzymy Siłę” to niezwykła opowieść o sportowej pasji, kibicowskiej jedności, emocjach, rozczarowaniach i wielkim sukcesie, do którego prowadziła, długa, kręta i wyboista droga.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...