reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Simona” w stacjach Canal+

dodano: 2023-06-04 20:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Against Gravity Canal+ „Simona” W poniedziałek, 5 czerwca br. o godz. 22:35 w CANAL+ Premium i o godz. 23:35 w CANAL+ 1, a w kolejnych dniach w CANAL+ 4K Ultra HD i CANAL+ Dokument, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Simona”, którego bohaterką jest badaczka Simona Kossak. Producentem tego dokumentalnego filmu jest Eureka Studio, koproducentem CANAL+, partnerem merytorycznym WWF, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Against Gravity. Reżyserką i scenarzystką jest Natalia Koryncka-Gruz, a autorem zdjęć Krystian Matysek.

Against Gravity Canal+ „Simona”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film dokumentalny „Simona” wyemitowany zostanie premierowo w poniedziałek, 5 czerwca br. o godzinie 22:35 w CANAL+ Premium i o godzinie 23:35 w CANAL+ 1, w nocy z poniedziałku na wtorek, z 5 na 6 czerwca br. o godzinie 1:50 w CANAL+ 4K Ultra HD i w sobotę, 10 czerwca br. o godzinie 20:00 w CANAL+ Dokument. Ponadto we wtorek, 6 czerwca br. pojawi się w serwisie VOD CANAL+ Online.

„Simona” to uhonorowana „Nagrodą publiczności” na festiwalu „Dwa Brzegi” dokumentalna produkcja Natalii Korynckiej-Gruz opowiadająca o Simonie Kossak, pionierce ekologii w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W tym obrazie zrealizowanym w koprodukcji z CANAL+ Polska Ida Matysek, cioteczna wnuczka Simony Kossak, wyrusza do Puszczy Białowieskiej w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „Kim naprawdę była Simona?”. Biologiem, profesorem nauk leśnych, miłośniczką i znawczynią zwierząt. Dziś jest legendą, prekursorką i ikoną ekologicznego spojrzenia na świat. W filmie znalazły się archiwalne nagrania z udziałem Simony Kossak oraz relacje osób, które ją znały.

Reżyserką i scenarzystką filmu „Simona” jest Natalia Koryncka-Gruz, a autorem zdjęć Krystian Matysek (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Simona” pojawił się w kinach w piątek, 30 września 2022 roku (więcej tutaj).
 
Simona Kossak na plakacie promującym kinową emisję filmu „Simona”, foto: Against Gravity
Simona Kossak na plakacie promującym kinową emisję filmu „Simona”, foto: Against Gravity


„Simona” - emisja w poniedziałek, 5 czerwca 2023 roku o godz. 22:35 w CANAL+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie CANAL+ 1, CANAL+ 4K Ultra HD i CANAL+ Dokument.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

639 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...