reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Golf Channel Polska zakończy nadawanie [akt.]

dodano: 2023-06-08 16:57 | aktualizacja: 2023-06-16 12:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: Golf Zone/satkurier.pl

Golf Channel Polska Spółka Golf Zone, nadawca kanału telewizyjnego Golf Channel Polska, poinformowała, że planuje zakończenie emisji tej obecnej na rynku od 2017 roku stacji w piątek, 30 czerwca br. Kanał jest aktualnie dostępny dla abonentów platform Polsat Box i CANAL+ oraz sieci kablowych i IPTV. Stacja powstaje na licencji i jest polską wersją amerykańskiego kanału Golf Channel z portfolio NBCUniversal, spółki zależnej Comcast Corporation. Aktualizacja: Golf Channel Polska jednak nie zakończy nadawania - zostanie przejęty przez MWE Networks.

Golf Channel Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Niniejszym informujemy, że Golf Zone, nadawca kanału telewizyjnego Golf Channel Polska, planuje zakończenie emisji kanału z dniem 30 czerwca br.

Golf Channel Polska to unikalny, ambitny projekt, wpisujący golf w szerszy trend związany z promocją zdrowego trybu życia. W ciągu minionych sześciu lat walnie przyczyniliśmy się do rozwoju tego wyjątkowego sportu w Polsce, pokazując największe turnieje światowego golfa, pierwsze sukcesy polskich zawodników na arenie międzynarodowej, oraz relacje z lokalnych wydarzeń sportowych.

Ambitne projekty potrzebują czasu i przewidywalnych warunków prowadzenia działalności. Na rynku mediów zachodzą obecnie głębokie przemiany, zarówno w obszarze programmingu, jak i dystrybucji. W ostatnich paru latach pojawiły się również istotne czynniki makroekonomiczne, zwiększające ekspozycję spółki na ryzyko - od pandemii Covid-19 po wysoką inflację, osłabienie polskiej waluty i narastającą niepewność na rynkach finansowych. Utrzymujące się zamieszanie w światowym, profesjonalnym golfie przyczyniło się do podjęcia powyższej decyzji.

Dziękujemy za wspólny czas. Z golfowym pozdrowieniem

- poinformował zespół Golf Channel Polska.

Kanał Golf Channel Polska rozpoczął nadawanie w 2017 roku (więcej tutaj). Nadawcą stacji jest spółka Golf Zone. W 2018 roku firma otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na rozpowszechnianie programu telewizyjnego drogą satelitarną o charakterze wyspecjalizowanym sportowym pod nazwą Golf Channel Polska. W związku z nierozpoczęciem nadawania na podstawie tej koncesji, regulator rynku wszczął postępowanie o cofnięcie tej koncesji. Spółka wyjaśniła Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, że brak rozpoczęcia rozpowszechniania programu w terminie określonym w koncesji (12 miesięcy od jej otrzymania) nastąpił z uwagi na problemy organizacyjne, techniczne i programowe. Pozyskanie audycji dotyczących wyłącznie jednego sportu - golfa, okazało się bardzo trudne. Sytuację znacznie pogorszyła panująca pandemia, która wpłynęła na ograniczoną liczbę zawodów, turniejów oraz innych wydarzeń stanowiących treść programową udzielonej koncesji. Spółka Golf Zone poinformowała także, że rozpoczęła rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Golf Channel Polska w dniu 31 stycznia 2021 roku, w związku z czym regulator podjął decyzję o umorzeniu postępowania o cofnięciu koncesji.

Stacja Golf Channel Polska powstaje na licencji i jest polską wersją amerykańskiego kanału Golf Channel z portfolio NBCUniversal, spółki zależnej Comcast Corporation.

W ofercie kanału Golf Channel Polska, zgodnie z nazwą, widzowie znajdą programy związane z golfem, zarówno transmisje zawodów, jak i magazyny poradnikowe i rozrywkowe poświęcone tej dyscyplinie sportu.

Kanał jest obecnie dostępny dla abonentów platform Polsat Box (więcej tutaj) i CANAL+ (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...