reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

9 kanałów Viasat wróciło do Viasat Ukraine

dodano: 2023-06-10 10:37 | aktualizacja: 2023-06-10 11:31
autor: RO | źródło: nrada.gov.ua/viasat.com.ua/satkurier.pl

Viasat UA Operatorzy płatnej telewizji w Ukrainie wznawiają dystrybucję kanałów Viasat World, które były usuwane pod koniec marca 2023 roku. Ukraińska Narodowa Rada ds. telewizji i radia cofnęła wtedy licencję, ponieważ zarejestrowana w Wielkiej Brytanii spółka Viasat World Limited miał powiązania z rosyjskimi spółkami.

 


viasat.ua
kanały Viasat World w platformie Viasat Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Projekty Viasat World otrzymały na 3 miesiące akredytację estońskiego regulatora. Czasowa koncesja jest udzielona dla nowo utworzonej spółki V World North Europe OÜ w związku z planowaną emisją przez kanały specjalnych wydarzeń. Licencje są ważne od 25.05.2023 do 24.08.2023.

Przykładowo Viasat Nature ma wyemitować specjalną ramówkę z okazji Dnia Matki, Światowego Dnia Oceanów i Dnia Niepodległości USA. Viasat History pokaże wydarzenia historyczne (koronacja Karola III, 84 lata od wybuchu II wojny światowej i 82 lata od rozpoczęcia operacji "Barbarossa" - ataku Niemiec na ZSRR). Viasat Kino pokaże treści z okazji rocznicy podpisania traktatu brytyjsko-radzieckiego, a Viasat Kino Action wyświetli filmy fabularne z okazji urodzin Arnolda Schwarzeneggera, Sylvestra Stallone i Jasona Stathama. Viasat Explore planuje emisję specjalnego pasma z okazji Dnia Kanady.

Ukraińska Narodowa Rada chce zbadać od strony prawnej kwestię retransmisji zagranicznych kanałów Viasat World w Ukrainie na podstawie tymczasowej licencji z kraju, który jest członkiem Unii Europejskiej. Dlatego nie rekomenduje włączania kanałów. Operatorzy jednak nie czekają i lawinowo przywracają transmisje w swoich ofertach.

W efekcie już 9 czerwca br. Viasat History HD, Viasat Nature (SD), Viasat Kino HD, Viasat Explore (SD), Viasat Kino World (SD), Epic Drama HD, Viasat Kino Megahit HD, Viasat Kino Comedy HD i Viasat Kino Action HD zameldowały się na transponderze platformy Viasat UA z satelity Astra 4A (4,8°E). Wszystkie są zaszyfrowane w systemach Verimatrix i Conax. W odbiornikach abonentów można je znaleźć pod numerami 100, 102-106, 200, 202 i 203. Konieczna jest aktualizacja odbiornika, ponieważ zmieniła się numeracja EPG innych kanałów filmowych.

Parametry techniczne:
Astra 4A (4,8°E)
tp. B20 (12,092 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK)
Kodowanie: Verimatrix/Conax

W rezultacie wprowadzone pod koniec marca br. kanały Kinoliving, Nasze lubimoje kino, Cine+ Kids, Cine+, Кontinent Е i Cine+ Hit są teraz transmitowane w jakości SD, a nie HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 599 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...