reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TDF i France Télévisions testują 4K w DTT i 5G Broadcast

dodano: 2023-06-10 19:31 | aktualizacja: 2023-06-10 19:58
autor: RO | źródło: tdf.fr

FT France Televisions Ultra HD 4K DTT TNT 360px TDF i France Télévisions wspólnie przygotowują naziemną telewizję cyfrową DTT we Francji do technologii Ultra HD, przeprowadzając dwa duże eksperymenty z okazji turnieju tenisowego French Open 2023. Relacje z tego ważnego wydarzenia sportowego są nadawane w jakości 4K na trzech dedykowanych kanałach w Paryżu, Tuluzie i Nantes. Przekazy w standardzie HEVC/4K (DVB-T2) na kanałach nr 81, 82 i 83.

Roland Garros French Open


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponadto eksperymentalna transmisja jest prowadzona w sieci 5G Broadcast z wieży Eiffla w celu odbioru mobilnego na smartfonach, aby też przygotować na to naziemną TNT.

Do testów przyłączyły się firmy Ateme, Qualcomm i Rohde & Schwarz. Wzajemna współpraca przy tym projekcie w ciągu 4-5 lat zmieni obecną telewizję naziemną w "mobilną", która pozwoli widzom oglądać bezpłatne kanały linearne na smartfonach - na żywo i w plenerze.

Ten eksperyment jest możliwy, ponieważ TDF uzyskał od Urzędu Regulacji Komunikacji Audiowizualnej i Cyfrowej (ARCOM) zezwolenie na nadawanie z wieży Eiffla treści audiowizualnych od France Télévisions w technologii 5G. Ta innowacja pozwala odbierać naziemną telewizję w plenerze ze smartfona kompatybilnego z siecią komórkową 5. generacji.

Korzyści tej transmisji to odbiór telewizji bez karty SIM, bezpłatny dostęp i zero kosztów. Zaletą jest też płynność transmisji i ciągły odbiór telewizji, nawet w przypadku wielu odbiorców w tym samym miejscu i czasie (bez strat w jakości i ryzyka przeciążenia serwerów).

Widzowie odbioru naziemnego w Paryżu, Tuluzie i Nantes odbiorą przekaz HEVC/4K (DVB-T2) na kanałach nr 81, 82 i 83, przy czym na kanałach 81 i 83 to transmisja HDR, a dźwięk w nowym kodeku audio Dolby AC-4 jest dostępny na kanale 81.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...