reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ameryka Północna w lipcu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2023-06-11 07:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature W lipcu br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom takie programy jak „Ptaki” (sezon 1.) i „Powrót sępów”, a w ramach pasma „Dzika Ameryka” takie produkcje jak „Kanada: przetrwać na dzikiej Północy”, „Kanada: cztery pory roku” (sezon 1.), „Alaska: cztery pory roku” (sezon 1.), „Wielkie Jeziora” (sezon 1.) i „Prerie: dzika Ameryka”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lipiec 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Dzika Ameryka”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 3 lipca br.) o 21:00
- Tego lata wyrusz wraz z nami w dziką podróż przez Stany Zjednoczone Ameryki i Kanadę; poznaj bezgraniczne piękno i zagrożone cuda kontynentu dzięki premierom programów, takich jak „Alaska: cztery pory roku”, „Wielkie jeziora”, „Prerie: dzika Ameryka” i innych. Będziemy podziwiać wspaniałe krajobrazy i fantastyczną dziką przyrodę, poznamy także niektóre zagrożenia czające się w tych pięknych krainach: wulkany, zmiany klimatu i śmiertelnie niebezpieczne zwierzęta. Nasze seriale i filmy dokumentalne to podróż do serca naturalnych skarbów Ameryki Północnej - zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Dzika Ameryka”:
„Kanada: cztery pory roku” („Canada: A Year In The Wild”)
emisja: od poniedziałku, 3 lipca br. o 21:00

Kanada to drugi co do wielkości kraj na Ziemi; jest ogromna, niebezpieczna i wspaniała - to kraina wysokich gór, bezkresnych lasów, nieokiełznanych rzek, przepięknych jezior i budzącej podziw, mroźnej Północy. Żyjące tu zwierzęta muszą być bezwzględne i odporne, aby przetrwać. Pracowite bobry opanowały niezliczone rzeki i strumienie; łosie - największe na świecie ssaki z rodziny jeleniowatych - przedzierają się przez ciemne, gęste lasy, w których radzi sobie niewiele innych stworzeń. Od niedźwiedzi polarnych - największych lądowych drapieżników - po maleńkie żaby, które potrafią przetrwać zamarznięte całą zimę: każde zwierzę ma tu do opowiedzenia niezwykłą historię.

„Dzika Ameryka”:
„Alaska: cztery pory roku” („Alaska: A Year In The Wild”)
emisja: od wtorku, 4 lipca br. o 21:00

Alaska to jeden z ostatnich naprawdę dzikich terenów Ameryki. To tutaj można znaleźć połowę wszystkich lodowców na świecie, najwyższe góry Ameryki Północnej i pokrywę lodową, rozciągającą się na południe od bieguna. To bogata, różnorodna i czasami bardzo groźna kraina. Cztery odcinki tej serii ukazują cztery pory roku. Widzowie zobaczą życie niedźwiedzi grizzly, bielików amerykańskich, bobrów i lisów polarnych; każde z tych stworzeń musi być odporne i umieć przystosowywać się do trudnych warunków, jeśli chce przetrwać. Niewielki zespół filmowców wykorzystuje najnowocześniejsze kamery, aby ukazać widzom z bliska życie alaskańskich zwierząt. Zdalnie sterowane drony i wysięgniki w połączeniu z techniką zdjęć poklatkowych pomogą widzom zobaczyć, jak naprawdę wygląda życie na tych pięknych, choć bardzo wymagających terenach.

„Dzika Ameryka”:
„Wielkie Jeziora” („Great Lakes Untamed”)
emisja: od środy, 5 lipca br. o 21:00

Program przedstawia historię największego ekosystemu słodkowodnego na Ziemi - pięciu amerykańskich Wielkich Jezior. Od wybrzeży Jeziora Górnego do wodospadu Niagara, Wielkie Jeziora kształtują życie milionów ludzi. W świecie, w którym coraz częściej brakuje słodkiej wody, są one jednym z najważniejszych ekosystemów naszej planety i zawierają jedną piątą słodkiej wody powierzchniowej na świecie. Seria ukazuje kluczową rolę Wielkich Jezior, piękno i historię tego stale ewoluującego środowiska, a także dziwne i wyjątkowe zachowania zwierząt, które przystosowały się do ostrych zim i nieprzewidywalnych zmian temperatury wiosną.

„Dzika Ameryka”:
„Kanada: przetrwać na dzikiej Północy” („Canada: Surviving The Wild North”)
emisja: w czwartek, 6 lipca br. o 21:00

Kanada to rozległy kraj, obejmujący prawie dziesięć milionów kilometrów kwadratowych Ameryki Północnej; ma największy na świecie obszar nienaruszonej, pierwotnej puszczy, ponad dwa miliony jezior i rzek oraz najdłuższą linię brzegową na Ziemi. Ten dziki i surowy teren jest domem dla mnóstwa fascynujących, dzikich zwierząt. Żyją tu niedźwiedzie i lisy polarne, wilki, rysie kanadyjskie, polatuchy, puszczyki mszarne, karibu i foki. Program ukazuje widzom ten ogromny kraj od Arktyki i tundry po wybrzeża Atlantyku i Pacyfiku, a także bezkresną tajgę kanadyjską. Widzowie zobaczą, co robią zwierzęta, aby przetrwać oraz jak wykorzystanie przez nie każdej możliwości związanej z daną porą roku może decydować o przetrwaniu.

„Dzika Ameryka”:
„Prerie: dzika Ameryka” („Grasslands: North America's Hidden Wilderness”)
emisja: w piątek, 7 lipca br. o 21:00

Jak zapowiada nadawca, program ukazuje zaskakująco dzikie i mało znane krajobrazy w samym sercu Ameryki Północnej - widzowie spojrzą na wielkie prerie z zupełnie nowej perspektywy. Przekonają się, że dzika przyroda pokojowo współistnieje tu z ludźmi: rdzennymi Amerykanami, hodowcami bydła i naukowcami, którzy wykorzystują różne, często innowacyjne i nowoczesne metody w walce o ochronę środowiska naturalnego. Czy uda im się ocalić wielkie prerie?

„Ptaki” („Birds”)
emisja: od piątku, 28 lipca br. o 20:00

Najnowsze badania naukowe sugerują, że ptaki są jeszcze bardziej niesamowite, niż kiedykolwiek sobie wyobrażaliśmy. Jak zapowiada nadawca, w tym programie widzowie znajdą najnowszą wiedzę na temat tych niezwykłych stworzeń, a badacze podzielą się z widzami swoją wiedzą i najnowszymi odkryciami. Wiemy już między innymi, że ptaki potrafią spać w locie, że mają sny, dysponują wyobraźnią i potrafią myśleć z wyprzedzeniem - a każda nowa odnaleziona skamieniałość dostarcza nam kolejnych informacji o ich historii, pochodzeniu i ewolucji. Niestety, każdego roku tracimy także kolejne gatunki ptaków - i to w zastraszającym tempie. Na szczęście są też gatunki, które w szybko zmieniającym się świecie radzą sobie znakomicie.

„Powrót sępów” („Return of the Vultures”)
emisja: w niedzielę, 30 lipca br. o 21:00

Sępy przez wieki cieszyły się złą sławą i były tępione przez człowieka. Dziś te majestatyczne ptaki wracają w europejskie góry i są obecnie uważane za ważną część ekosystemu. W tym filmie widzowie przyjrzą się z bliska życiu czterech sępich rodzin podczas całego sezonu lęgowego. Młode sępy znajdują partnerów, zakładają rodziny, chronią swoje potomstwo przed wrogami, stawiają czoła żywiołom i przygotowują swoje pisklęta do największej próby: ich pierwszego lotu. To niesamowita historia dorastania, nakręcona w ciągu czterech pór roku, która pozwoli widzom spojrzeć na sępy z zupełnie nowej perspektywy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...