reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intrygujące dokumenty w czerwcu w Planete+

dodano: 2023-06-11 18:37 | aktualizacja: 2023-06-11 21:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska

Planete+ W czerwcu br. dokumentalny kanał Planete+ poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Juventus: Czarno-biała historia”, „Gwałciciel z czarnej taksówki”, „Magiczne litery Hermanna Zapfa”, „Nasze najcięższe śledztwa” i „Polska z góry” (sezon 7.).

Planete+
Twoje miasto z góry Planete+ plebiscyt


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, człowiek tworzy historię, a historia tworzy człowieka. Czerwcowe nowości w stacji Planete+ i w serwisie VOD CANAL+ Online to wciągające życiorysy ludzi, którzy wywarli wpływ na otaczający ich świat tak, jak ich czasy wpłynęły na nich. Historia legendarnego klubu piłkarskiego z pogmatwanymi włoskimi realiami w tle („Juventus: Czarno-biała historia”). Kulisy wstrząsających śledztw, które na zawsze odmieniły życie zarówno ofiar, jak i prowadzących je policjantów („Nasze najcięższe śledztwa”). Biografia twórcy 200 krojów czcionek, którego kariera splatała się z dziejami jego ojczyzny, Niemiec („Magiczne litery Hermanna Zapfa”).

Czerwiec 2023 roku w ofercie kanału Planete+:

„Juventus: Czarno-biała historia”
emisja: w czerwcu br.

Ten pełnometrażowy reportaż opowiada o losach familii Agnelli, twórców potęgi zespołu z Piemontu. W filmie opowiadającym historię jednego z najsłynniejszych piłkarskich klubów świata - Juventusu Turyn, nie brakuje wypowiedzi legendarnych graczy oraz migawek z chwil największych triumfów. W tle opowieści widz poznaje nie tylko dzieje samej rodziny, lecz również pogmatwaną historię Włoch XX wieku oraz osobowości, które przez lata ten zespół tworzyły. Wbrew pozorom jest to dokument nie tylko dla fanów piłki nożnej. Narratorem w filmie jest laureat „Oscara” i „Złotego Globu” Murray Abraham.

„Gwałciciel z czarnej taksówki”
emisja: w czerwcu br.

Tą sprawą żyła cała Wielka Brytania. John Worboys, londyński taksówkarz, który odurzał i gwałcił pasażerki, przez długi czas pozostawał nieuchwytny. Śledztwo, a następnie proces i wyrok w jego sprawie śledził cały kraj. Niestety, policja popełniła liczne błędy i lekceważyła doniesienia skrzywdzonych przez Worboysa kobiet, wskutek czego ostatecznie udowodniono mu jedynie jeden gwałt, cztery usiłowania, dwanaście odurzeń kobiet i jedną jego próbę. Sprawa „Gwałciciela z czarnej taksówki” wywołała w Anglii szeroką dyskusję na temat traktowania ofiar przemocy seksualnej i konieczności zmiany procedur.

„Magiczne litery Hermanna Zapfa”
emisja: w sobotę, 10 czerwca br. o 22:00

Hermann Zapf to niemiecki typograf, kaligraf i introligator. W 1951 roku poślubił Gudrun von Hesse, typografkę i introligatorkę. Razem przeżyli przeszło 60 lat, dzieląc wspólną pasję i trudy życia codziennego w szybko zmieniającym się świecie. W trakcie swej długiej kariery Zapf (1918-2015) był świadkiem narodzin druku cyfrowego i objął profesurę pierwszego na świecie wydziału typografii komputerowej, a najważniejszych wyborów w swym życiu musiał dokonywać w kluczowych dla swego kraju momentach. Był więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau, następnie trafił do armii, a potem do francuskiej niewoli.

„Nasze najcięższe śledztwa”
emisja: w niedziele (od 11 czerwca br.) o 22:00

Te zbrodnie wstrząsnęły Wielką Brytanią, a wytropienie sprawców, którzy starannie zacierali ślady, było niezwykle trudne. Gdy w okolicy grasuje seryjny morderca, gwałciciel albo zabójca dzieci, policjanci pracują pod ogromną presją. Jak sobie z nią radzą? Widzowie poznają kulisy spraw, które śledczy opisali jako najtrudniejsze i najbardziej obciążające psychicznie w ich karierze. - Sześciu policjantów i detektywów opowiada o śledztwach tak ciężkich, że na ich wspomnienie w oczach tych dojrzałych profesjonalistów pojawiają się łzy, a głos staje im w gardle. Seria „Nasze najcięższe śledztwa” to świadectwa zła, które pozostają w pamięci i sercu tych, którzy je ścigają, tych, którzy byli ich świadkami, a przede wszystkim tych, których te zbrodnie bezpośrednio dotknęły - zapowiada nadawca.

„Polska z góry” 7
emisja: w poniedziałki (od 12 czerwca br.) o 18:00

Jak zapowiada nadawca, zapierające dech obrazy Polski z lotu ptaka, okraszone pełnym ciekawostek, dowcipnym komentarzem. W nowych odcinkach programu widzowie poszybują nad szczytami Beskidu Wyspowego i hałdami węgla. Poszukają środka Polski. Ponownie zawitają na tajemniczy Dolny Śląsk, pełen pamiątek historii dawnej i najnowszej. Przelecą nad Drawieńskim Parkiem Narodowym, Łemkowszczyzną i Doliną Słupi. Zobaczą ukryte perełki architektury i niezwykłe miejsca położone na uboczu i szerzej nieznane (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...