reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Polacy w lipcu w SundanceTV

dodano: 2023-06-13 17:46 | aktualizacja: 2023-06-14 12:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV W lipcu br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom szczególnie takie filmy jak „Gracie”, „Desert Cathedral”, „Godspeed, Los Polacos!”, „Na polu w Anglii”, „Step Into Liquid”, „W cudzej skórze” i „Dzienniki motocyklowe”, a w ramach pasma „W pułapce czasu” takie produkcje jak „Zbrodnie czasu”, „Ultrasound”, „Moje ja” i „The Shuffle”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w lipcu br. kanał SundanceTV w ramach pasma „W pułapce czasu” zaproponuje cztery filmy science-fiction, które zapewnią niesamowitą podróż zarówno do przeszłości, jak i przyszłości. Wśród filmów, które pojawią się na antenie będą między innymi: „Zbrodnie czasu” opowiadający o niespodziewanych konsekwencjach cofnięcia się w czasie o godzinę; „Ultrasound” o pewnej piekielnie dziwnej nocy poprzedzającej łańcuch zdarzeń mający odmienić życie kilku przypadkowych osób, czy „Moje ja” przedstawiający historię mężczyzny, który wskutek wypadku zapomina dwa ostatnie lata swojego życia.

Lipiec 2023 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Gracie” („Gracie”)
reżyseria: David Guggenheim
emisja: w sobotę, 1 lipca br. o 22:00

Mieszkająca w South Orange w stanie New Jersey 15-letnia Gracie Bowen (w tej roli Carly Schroeder) jest jedyną dziewczyną w rodzinie składającej się z trzech braci. Ich życie rodzinne kręci się niemal całkowicie wokół piłki nożnej: jej ojciec (Dermot Mulroney) i bracia mają obsesję na punkcie tego sportu, trenując codziennie od rana do nocy na prowizorycznym boisku na podwórku. Wkrótce jednak ma miejsce tragedia: starszy brat Gracie, Johnny (Jesse Lee Soffer), gwiazda licealnej drużyny piłkarskiej i jedyny obrońca Gracie, ginie w wypadku samochodowym (więcej tutaj).

„Desert Cathedral” („Desert Cathedral”)
reżyseria: Travis Gutierrez Senger
emisja: w środę, 5 lipca br. o 22:00

„Desert Cathedral” opowiada historię sfrustrowanego dewelopera nieruchomości, Petera Collinsa, granego przez Lee Tergesena („Więzienie Oz”, „Generation Kill” i „Równość”), który znika w tajemniczych okolicznościach na południowym zachodzie w 1992 roku, pozostawiając po sobie serię kaset VHS dla swojego pracodawcy i rodziny. Jego zdesperowana żona (Petra Wright) wynajmuje prywatnego detektywa Durana Palouse'a, granego przez Chaske Spencera („Banshee” i saga „Zmierzch), aby zlokalizował jego miejsce pobytu i sprowadził go do domu. Po tym, jak obaj zaprzyjaźniają się ze sobą, Peter odkrywa prawdziwą tożsamość Durana i ucieka w głąb pustyni. W kulminacyjnym punkcie gry w kotka i myszkę dochodzi do tragedii. Oparta na prawdziwej historii narracja wykorzystuje rzeczywiste archiwalne materiały filmowe. Debiut fabularny Travisa Gutiérreza Sengera zawiera zdjęcia Michaela Ragena („Kiksy”) oraz ścieżkę dźwiękową Saundera Jurriaansa i Danny'ego Bensiego („Wróg” i „Ostatnie dni na pustyni”).

„W pułapce czasu”:
emisja: w czwartki (od 6 lipca br.) o 22:00
Jak zapowiada nadawca, w czerwcu br. kanał Sundance TV proponuje cztery filmy science-fiction, które zapewnią niesamowitą podróż zarówno do przeszłości, jak i przyszłości (więcej tutaj).

„W pułapce czasu”:
„Zbrodnie czasu” („Timecrimes”)
reżyseria: Nacho Vigalondo
emisja: w czwartek, 6 lipca br. o 22:00

Hector (Karra Elejalde) odpoczywa przed swoim nowym wiejskim domem, obserwując pobliskie wzgórze przez lornetkę, gdy dostrzega coś, co wydaje się być nagą kobietą pośród drzew. Gdy podchodzi bliżej, by to zbadać, zostaje zaatakowany przez złowrogą postać, której głowa owinięta jest groteskowym, różowym bandażem. Przerażony ucieka i znajduje schronienie w laboratorium na szczycie wzgórza, gdzie samotny pracownik (reżyser Nacho Vigalondo) wprowadza go do osobliwego naukowego urządzenia. Gdy po chwili wychodzi na zewnątrz, okazuje się, że cofnął się w czasie o wiele godzin, uruchamiając przerażający łańcuch wydarzeń, aż w końcu nieumyślnie wpada na samego siebie. - Czerpiąc z najlepszych tradycji klasycznego science-fiction i kryminału, film „Zbrodnie czasu” bawi się gatunkiem i publicznością, a sam bohater w miarę rozwoju akcji niczym matrioszka zrzuca kolejne warstwy swojej tożsamości, odgrywając kolejne archetypy bohatera kryminału i stając się coraz bardziej winnym skomplikowanego bałaganu, który próbuje naprawić - zapowiada nadawca.

„Godspeed, Los Polacos!” („Godspeed, Los Polacos!”)
reżyseria: Adam Nawrot
emisja: w poniedziałek, 10 lipca br. o 22:00

Historia pięciu studentów wkraczających w dorosłość, którzy zręcznie wykorzystują system komunistyczny, by osiągnąć swój cel. Bohaterowie udają się na wyprawę kajakową do obu Ameryk, mając do dyspozycji sześciokołową wojskową ciężarówkę, sprzęt domowej roboty i niewielkie umiejętności kajakarskie. Film śledzi ich epicką dwuletnią podróż, której kulminacją jest pierwsze zejście do najgłębszego kanionu na świecie. Kajakarze znajdują się na celowniku Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, gdy wykorzystują swoją nowo zdobytą sławę, by walczyć o demokrację w krajach bloku wschodniego (więcej tutaj).

„W pułapce czasu”:
„Ultrasound” („Ultrasound”)
reżyseria: Rob Schroeder
emisja: w czwartek, 13 lipca br. o 22:00

Wracając do domu późnym wieczorem podczas ulewy, Glen doświadcza problemów z autem. W pobliżu miejsca, w którym utknął jego samochód, zauważa dom, puka do drzwi i zostaje powitany przez dziwnie przyjaznego mężczyznę w średnim wieku, Arthura, i jego młodszą żonę, Cyndi. Osobliwa para nalewa mu drinka, a potem kolejne, po czym Glen otrzymuje nieoczekiwaną propozycję nie do odrzucenia. W innym miejscu młoda kobieta, Katie, czuje się emocjonalnie obciążona sekretnym romantycznym układem, który wydaje się być podręcznikowym przypadkiem gaslightingu. W tym samym czasie, w pewnym ośrodku badawczym, pracowniczka medyczna Shannon zaczyna kwestionować swoją rolę w dziwacznym eksperymencie, obawiając się, że robi więcej szkody niż pożytku.

„Na polu w Anglii” („A Field in England”)
reżyseria: Ben Wheatley
emisja: w sobotę, 15 lipca br. o 22:00

Anglia i szalejąca w niej wojna domowa. Mała grupa dezerterów ucieka przed bitwą przez zarośnięte pole. Zostają schwytani przez dwóch mężczyzn: O’Neila i Cutlera. O’Neil, alchemik, zmusza grupę do pomocy w poszukiwaniu ukrytego skarbu, który według niego jest zakopany na polu. Wkrótce natrafiają na rozległy krąg grzybów, które postanawiają zjeść i szybko pogrążają się w chaosie kłótni, walki i paranoi. Gdy staje się jasne, że skarbem może być coś innego niż złoto, bohaterowie powoli stają się ofiarami przerażających energii uwięzionych w polu. - „Na polu w Anglii” to psychodeliczna podróż do świata magii i szaleństwa w reżyserii Bena Wheatleya - wielokrotnie nagradzanego twórcy filmów takich jak „Down Terrace”, „Lista płatnych zleceń” i „Turyści” - zapowiada nadawca.

„W pułapce czasu”:
„Moje ja” („The I Inside”)
reżyseria: Roland Suso Richter
emisja: w czwartek, 20 lipca br. o 22:00

Kiedy Simon budzi się w szpitalu po prawie śmiertelnym wypadku, okazuje się, że amnezja wymazała z jego pamięci ostatnie dwa lata. Dowiaduje się, że ożenił się z kobietą, której nie pamięta, a jego brat został zabity. Nawiedzają go również dziwne wizje kobiety, którą wcześniej kochał. Wkrótce zaczyna odkrywać prawdę stojącą za śmiercią brata i rozwikływać niewiarygodne zmiany, jakie zaszły w jego życiu.

„Step Into Liquid” („Step Into Liquid”)
reżyseria: Dana Brown
emisja: w piątek, 21 lipca br. o 22:00

Jak zapowiada nadawca, dokument wyreżyserowany przez Danę Brown obala mit dotyczący tego, że społeczność surfingowa składa się głównie z muskularnych blondynów i twardzieli. Podróżując zygzakiem od wód Irlandii do Da Nang w Wietnamie i wzburzonego północnego wybrzeża Oahu, „Step Into Liquid” przedstawia różnorodne i fascynujące postaci, które poświęciły swoje życie łapaniu idealnej fali.

„W cudzej skórze” („The Imposter”)
reżyseria: Bart Leyton
emisja: we wtorek, 25 lipca br. o 22:00

„W cudzej skórze” to thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, który balansuje na granicy między dokumentem kryminalnym, a stylową tajemnicą noir. Ta opowieść rozpoczyna się od niepokojącego zaginięcia Nicholasa Barclaya, 13-letniego chłopca z Teksasu. Trzy i pół roku później nadchodzi niezwykła wiadomość: chłopiec zostaje odnaleziony tysiące kilometrów od domu w Hiszpanii i twierdzi, że przeżył oszałamiającą próbę porwania i tortur przez tajemniczych porywaczy. Jego rodzina jest zachwycona jego powrotem, bez względu na to, jak dziwne są tego okoliczności - jednak sytuacja powoli staje się coraz dziwniejsza.

„W pułapce czasu”:
„The Shuffle” („The Shuffle”)
reżyseria: Kurt Kuenne
emisja: w czwartek, 27 lipca br. o 22:00

„The Shuffle” to opowieść o mężczyźnie, który zaczyna doświadczać swojego życia w niewłaściwym porządku. Każdego dnia budzi się w innym wieku, w innym dniu swojego życia, nigdy nie wiedząc, gdzie i kiedy będzie kolejnego dnia. Jest przerażony i chce jak najszybciej zakończyć ten przedziwny proces - dopóki nie zauważy wzorca kierującego nim i nie zacznie odkrywać, dlaczego tak się dzieje - i co lub kto za tym stoi.

„Dzienniki motocyklowe” („The Motorcycle Diaries”)
reżyseria: Walter Salles
emisja: w sobotę, 29 lipca br. o 22:00

W 1952 roku dwóch młodych Argentyńczyków, Ernesto Guevara i Alberto Granado, wyrusza w podróż, by odkryć prawdziwą Amerykę Łacińską. Ernesto jest 23-letnim studentem medycyny specjalizującym się w leprologii, a 29-letni Alberto jest biochemikiem. Film podąża za młodymi mężczyznami, którzy odkrywają bogatą i złożoną społeczną topografię kontynentu latynoamerykańskiego. Z romantycznym poczuciem przygody, dwaj przyjaciele opuszczają swoje znajome otoczenie w Buenos Aires na rozklekotanym Nortonie 500 z 1939 roku. Mimo że motocykl psuje się w trakcie ich ośmiomiesięcznej podróży, oni jadą dalej, korzystając z autostopa. W miarę jak zaczynają dostrzegać inną Amerykę Łacińską w ludziach, których spotykają na drodze, różnorodny krajobraz, który napotykają, zaczyna odzwierciedlać ich własne zmieniające się perspektywy. Kontynuują podróż do Machu Picchu, a majestatyczne ruiny i niezwykłe dziedzictwo Inków wywierają na nich ogromny wpływ. Gdy docierają do kolonii trędowatych w peruwiańskiej Amazonii, obaj zaczynają kwestionować wartość postępu zdefiniowanego przez systemy gospodarcze pozostawiające tak wielu ludzi poza ich zasięgiem. Doświadczenia w kolonii budzą w nich mężczyzn, którymi mają się stać, wyznaczając ich przyszłą etyczną i polityczną podróż.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...