reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Boylesque” na kanałach HBO i HBO2

dodano: 2023-06-13 22:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

HBO Max „Boylesque” W czwartek, 15 czerwca br. o godz. 20:10 na kanale HBO, a w kolejnych dniach w stacji HBO2, wyemitowany zostanie premierowo polsko-czeski film „Boylesque”, którego bohaterem jest drag queen Andrzej Szwan „Lulla La Polaca”. Producentami tego dokumentalnego filmu są HBO Max (Warner Bros. Discovery), Haka Films i Bionaut, a wsparcia finansowego udzielili Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy i Státní fond kinematografie. Film ten będzie również dostępny dla użytkowników serwisu VOD HBO Max.

HBO Max „Boylesque”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Boylesque” pojawi się premierowo w czwartek, 15 czerwca br. w serwisie VOD HBO Max.
Tego samego dnia o godzinie 20:10 produkcja ta wyemitowana zostanie premierowo na kanale HBO, a w piątek, 16 czerwca br. o godzinie 23:35 premierowo w stacji HBO2.

Jak czytamy w opisie, już flirtuje ze śmiercią, ale wciąż szuka miłości życia - performer Lulla La Polaca przekroczył osiemdziesiątkę i wciąż chce tańczyć, bawić się, kochać. Ale młodzieńczej duszy opór stawia słabnące, starzejące się ciało. Jak to jest pragnąć tego, za czym już się nie nadąża? Tęsknić za miłością, mając tak mało czasu na jej spełnienie? Obcy w plemieniu emerytów i rozkwitający wśród młodych, którzy jednak zawsze zostawiają go w tyle. Lulla La Polaca nigdzie nie przynależy. Zawieszony pomiędzy wspomnieniem dawnego i nadzieją na nowy związek, przed samotnością chroni się w świecie fantazji. Nie pasuje do żadnych ról i pokoleniowych rozdań: bywa w zakładach pogrzebowych i na paradach równości, na dancingach i w gejowskich klubach. Najstarszy polski drag queen z gracją porusza się w świecie, który adoruje młodość. 

- „Bądźcie ciekawi i niczego nie zakładajcie z góry” - takie motto przyświecało nam podczas realizacji tego filmu. To podejście doprowadziło nas do niesamowitego człowieka, a następnie pozwoliło nam wysłuchać jego historii. Z czasem, wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że oprócz bycia wyjątkową istotą ludzką, Lulla jest także przykładem młodej duszy uwięzionej w starym ciele. Człowiek poszukujący miłości i przygody, mimo roli, jaką narzuca mu społeczeństwo zorientowane na młodość. Aura Lulli i energia, którą dzieli się ze wszystkimi, wpłynęły na nasz montaż, pracę kamery i muzykę. Jestem pełna wdzięczności za tę podróż i współpracę z niewiarygodnie utalentowanymi artystami, którzy pracowali ze mną przy tym projekcie

- mówi Bogna Kowalczyk, scenarzystka i reżyserka filmu „Boylesque”.

- Naszym zamiarem było zrobić film, który wejdzie w polemikę z konwencjonalnym postrzeganiem starszych ludzi. Chcieliśmy dostrzec 80-letniego człowieka z jego pragnieniami i przemyśleniami, takim jakim jest dziś, nie interesowała nas historia z przeszłości czy ilustracja wspomnień z młodzieńczych lat. „Boylesque” jest napędzana przez tarcie między młodym duchem a starym ciałem, energią i otwartością, a schematami narzucanymi przez społeczeństwo. Mamy poczucie, że przedstawiamy widzom wspaniałą, wartą uwagi postać rebelianta, marzyciela, artystę i aktywistę. „Boylesque” to debiut reżyserski i operatorski, więc dla nas, jako producentów, bardzo ważne było, by stworzyć twórcom taką przestrzeń, w której będą mogli opowiedzieć historię Lulli poprzez pryzmat swojej wrażliwości, z dużą dbałością o szczegóły i warstwę plastyczną filmu

- mówi Tomasz Morawski, producent filmu „Boylesque”.


Reżyserką i autorką scenariusza filmu „Boylesque” jest Bogna Kowalczyk, za zdjęcia odpowiadał Miłosz Kasiura, za montaż Aleksandra Gowin, Kacper Plawgo i Krzysztof Komander, za muzykę Wojciech Frycz, za dźwięk Lukáš Moudrý i Adam Levý, a producentami są Tomasz Morawski, Katarzyna Kuczyńska (Haka Films), Izabela Łopuch, Hanka Kastelicová, Joanna Szymańska (HBO Max), Vratislav Šlajer i Jakub Koštál (Bionaut).

Dodajmy, że film „Boylesque” pojawił się w kinach w środę, 1 czerwca 2022 roku.
 
Andrzej Szwan „Lulla La Polaca” na plakacie promującym kinową emisję filmu „Boylesque”, foto: Warner Bros. Discovery
Andrzej Szwan „Lulla La Polaca” na plakacie promującym kinową emisję filmu „Boylesque”, foto: Warner Bros. Discovery


„Boylesque” - emisja w czwartek, 15 czerwca 2023 roku o godz. 20:10 w HBO. Film ten będą mogli również oglądać widzowie HBO2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...