reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MWE Networks kupuje Golf Channel Polska

dodano: 2023-06-16 11:55 | aktualizacja: 2023-06-16 12:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: MWE Networks

MWE Networks Michał Winnicki 15 czerwca br. Michał Winnicki oraz należąca do niego spółka MWE Media zakupiły 100 proc. udziałów w Golf Zone – spółce nadającej kanał telewizyjny Golf Chanel Polska. Tym samym Golf Chanel Polska nie zakończy nadawania, jak zapowiadano to wcześniej. Jednocześnie będzie to pierwszy kanał sportowy w rozbudowanym portfolio grupy MWE Networks.

Golf Channel Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Jestem niezmiernie dumny, że udało mi się bardzo szybko porozumieć z właścicielami Golf Zone i dopiąć transakcję w ciągu zaledwie kilku dni. Golf Chanel Polska ma świetną dystrybucję u największych operatorów Polsat Box, Canal+, Netia, UPC Polska, Vectra i Multimedia, ale będziemy się starali w szybkim tempie wprowadzić go również do ofert mniejszych i średnich operatorów płatnej telewizji. Postawimy też na szerszą możliwość oglądania kanału przez Internet. W tym momencie integrujemy Golf Chanel Polska z systemami emisyjnymi MWE Networks, a już od lipca znacznie uatrakcyjnimy jego ofertę programową. Cieszymy się także na współpracę z biurem reklamy Polsat Media - powiedział Michał Winnicki, właściciel grupy MWE Networks.

- To bardzo dobra wiadomość dla polskiego golfa i dla rynku mediów. Negocjacje z MWE Networks sfinalizowaliśmy w rekordowo krótkim czasie. Golf Channel Polska to ambitny, unikalny projekt, doskonale wpisujący się w rosnącą świadomość zdrowego trybu życia w naszym kraju. Będzie kontynuowany, dodatkowo zyskał teraz nowe możliwości jako część większej grupy mediowej - powiedział Marek Sowa, przewodniczący rady nadzorczej i współzałożyciel Golf Channel Polska.

- To dla nas ogromna satysfakcja, że czas i energia stosunkowo niewielkiego zespołu entuzjastów zostały docenione. Golf Channel Polska ma nowego właściciela, jesteśmy przekonani że oznacza to nowe horyzonty dla tego wyjątkowego kanału - powiedziała Izabela Pałdyna, prezes zarządu Golf Channel Polska.

Wkrótce ogłoszone zostaną nowe składy rady nadzorczej i zarządu spółki Golf Zone. Planowane jest też przeniesienie siedziby do Szczecina, chociaż redaktorzy i komentatorzy sportowi będą mogli pracować także w warszawskim biurze MWE Networks.

MWE Networks ma w swoim portfolio ogólnopolską telewizję naziemną Antena HD, ponadregionalną TVC, kanały muzyczne: Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, dziecięce: Top Kids, Junior Music i tematyczne: Home TV, Adventure, Filmax, Xtreme TV oraz Ultra TV 4K.

Ponadto MWE Networks jest operatorem naziemnych multipleksów DVB-T/T2 w takich miastach, jak Wrocław, Świdnica, Jelenia Góra, Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki, Szczecin i Katowice.

Golf Channel Polska wystartował 18 marca 2017 roku. Stacja powstaje na licencji i jest polską wersją amerykańskiego kanału Golf Channel z portfolio NBCUniversal, spółki zależnej Comcast Corporation. Jest to kanał kodowany HD, dostępny w ofertach CANAL+ (pozycja 191. na liście) i Polsat Box (pozycje 123. i 343.) oraz wybranych sieci kablowych i IPTV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...