reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Koncert królewski” w TVP Kobieta

dodano: 2023-06-16 14:38
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP

TVP Kobieta koncert królewski 2023 360px W piątek, 16 czerwca o godz. 21:35 i w niedzielę 18 czerwca o godz. 17:30 stacja TVP Kobieta wyemituje wyjątkowy koncert, który został zarejestrowany tuż po koronacji Karola III. Na londyńskiej scenie podczas „Koncertu królewskiego” wystąpilim.in.: Lionel Richie, Katy Perry, Andrea Bocelli, towarzyszył im będzie 300 – osobowy chór.

TVP Kobieta
TVP Kobieta koncert królewski 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Koncert królewski” to muzyczne widowisko, w którym wystąpią światowej sławy artyści, podczas którego widzowie usłyszą różne gatunki muzyczne, od popu po klasykę.

„Koncert królewski” przybliży również sztukę i kulturę Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów oraz podkreśli działalność charytatywną króla Karola III oraz jego zaangażowanie w sprawy społeczne. Zaproszeni do udziału w wydarzeniu artyści znani są ze swojej działalności na rzecz innych – Kate Perry pełni funkcję ambasadorki organizacji The British Asia Trust, której celem jest walka z ubóstwem i poprawa jakości życia mieszkańców Azji, a Lionel Richie został mianowany ambasadorem i przewodniczącym Global Ambassador Group – stowarzyszenia powołanego przez monarchę w 1976 roku.

Koncert uświetni ariami operowymi włoski tenor Andrea Bocelli, a fragment sztuki Szekspira „Romeo i Julia” zaprezentują artyści The Royal Shakespeare Company. Podczas wydarzenia wystąpi The Royal Ballet, a na scenie zabrzmi muzyka w wykonaniu orkiestry symfonicznej.

Po raz pierwszy w historii Zjednoczonego Królestwa na scenie wystąpi 300-osobowy chór złożony z członków wielu formacji muzycznych z: Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii i Mauritiusa.

W koncercie udział weźmie także zespół Take That, legenda rock’n’rolla Steve Winwood, światowej sławy pianista Lang Lang i gwiazda muzyki pop Nicole Scherzinger.

Ciekawostki z życia króla Karola III opowiedzą m.in.: Tom Cruise, Joan Collins, Tom Jones, czy Bear Grylls, a Stella McCartney podzieli się z ponad 20-tysięczną widownią informacjami o zaangażowaniu króla w ochronę środowiska.

Koncert zarejestrowano 7 maja 2023 roku na Zamku Windsor z okazji koronacji Ich Wysokości Króla i Królowej Małżonki, a gośćmi honorowymi tego wydarzenia była rodzina królewska.

„Koncert królewski” w piątek, 16 czerwca o godz. 21:35 oraz w niedzielę, 18 czerwca o godz. 17:30 w TVP Kobieta.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

639 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...