reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Głos” - film TVP w kinach

dodano: 2023-06-16 23:25
autor: Łukasz Knapik | źródło: Stowarzyszenie Kin Studyjnych/satkurier.pl

Stowarzyszenie Kin Studyjnych TVP „Głos” Od piątku, 16 czerwca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Głos”, którego bohaterami są zakonnicy z klasztoru jezuitów. Producentem tego dokumentalnego filmu jest Kalejdoskop Film, koproducentem TVP, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Reżyserką i autorką scenariusza filmu jest Dominika Montean-Pańków, za zdjęcia odpowiadał Wojciech Staroń, za montaż Milenia Fiedler, a producentem był Zbigniew Domagalski.

Stowarzyszenie Kin Studyjnych TVP „Głos”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czternastu mężczyzn wstępuje do nowicjatu zakonu jezuitów. Są tam odcięci od świata przez dwa lata. To przysłowiowa pustynia, są bez pieniędzy, telefonów, dostępu do internetu, kontaktów ze znajomymi, poddawani różnym próbom. Przez ten czas muszą zmierzyć się z decyzją czy życie zakonne jest na pewno wyborem dla nich. I zostać na całe życie albo odejść.

- Jak będziesz siedział w budzie, to będziesz widział owoce w codzienności

- mówi do nowicjuszy ich przełożony.


Jak zapowiadają twórcy, zdjęcia pustyni Wojciecha Staronia zakreślają symboliczny horyzont doświadczeń nowicjuszy, a refleksyjna muzyka Adama Bałdycha podkreśla medytacyjny rytm filmu. Film dla wszystkich, którzy poszukują własnej drogi. 

Reżyserką i autorką scenariusza filmu „Głos” jest Dominika Montean-Pańków, za zdjęcia odpowiadał Wojciech Staroń, za montaż Milenia Fiedler, a producentem był Zbigniew Domagalski. Czas trwania filmu to 73 minuty. Film został zakwalifikowany do „Konkursu pełnometrażowych debiutów dokumentalnych” 42. „Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film”.

Film „Głos” otrzymał nagrodę główną „The Golden Alexander” na „Thessaloniki Film Festivalu” (Saloniki - Grecja 2023 rok), nagrodę za „Najlepsze zdjęcia” i „Najlepszy montaż” na „Krakowskim Festiwalu Filmowym” (Kraków - Polska 2022 rok) oraz wyróżnienie na „Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu” (Łódź - Polska 2022 rok) (więcej tutaj).
 
Bohaterowie produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Głos”, foto: Stowarzyszenie Kin Studyjnych
Bohaterowie produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Głos”, foto: Stowarzyszenie Kin Studyjnych


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

639 zł Więcej...