reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Belfer” - 3. sezon już po wakacjach, 1. sezon za darmo

dodano: 2023-06-19 17:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+

Belfer 3 CANAL+ Serial „Belfer” z tytułową rolą Macieja Stuhra wróci już po wakacjach. Pierwszy sezon tej produkcji miał swoją premierę w 2015 roku. Jesienią w CANAL+ Premium i CANAL+ online będzie można zobaczyć „Belfra - Ostatnią lekcję”. Zanim jednak zabrzmi dzwonek na ostatnią lekcję, CANAL+ udostępnia do obejrzenia za darmo pierwszy sezon dla tych, którzy chcieliby nadrobić bądź przypomnieć sobie poprzednie śledztwa Belfra.

„Belfer”/CANAL+
Belfer 3 CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) po wyjściu z więzienia wraca do rodzinnego, malowniczego Małomorza, gdzie mieszka jego ojciec, były oficer marynarki Bogdan Zawadzki, zwany Kapitanem (Jacek Koman). Zaczyna pracę w lokalnym liceum, dostając pod opiekę klasę maturzystów. Kiedy podczas rejsu, w który obaj zabierają grupę nastolatków, z pokładu znika jeden z uczniów – buntownik i outsider Kacper Krynicki (Michael Zieliński) – lokalna policja rozpoczyna najtrudniejsze w historii miasteczka śledztwo. Podkomisarz Ewa Krawiec (Roma Gąsiorowska) szybko orientuje się, że nie może być tu mowy o samobójczym utonięciu, a ze sprawą może być związany właściwie każdy z otoczenia chłopaka i to zarówno klasowych kumpli, jak i kręgu dorosłych.
 
Kadr z 3. sezonu „Belfra”, fot. CANAL+

„Belfer - Ostatnia lekcja” to historia, która oprócz mocnego kryminalnego wątku pokazuje też relacje grupy dorastających dzieciaków, muszących zmierzyć się u progu dorosłości z sytuacją, która ich przerasta. Żyjący w swoim świecie, do którego nie chcą dopuszczać dorosłych, w tym i Belfra, młodzi ludzie targani są coraz większym strachem i wątpliwościami. A to, co stało się z Kacprem, to dla nich prawdziwa lekcja życia. Zaginięcie chłopaka uruchamia też w małej hermetycznej społeczności lawinę zdarzeń, które od wielu bohaterów będą wymagały rozliczenia się z przeszłością.

Obok Macieja Stuhra, Jacka Komana, Romy Gąsiorowskiej i wschodzącej gwiazdy młodego pokolenia, magnetycznego Michaela Zielińskiego, na ekranie pojawią się również Agata Kulesza, Mirosław Baka, Katarzyna Herman, Jan Jankowski, Marek Kalita czy Roman Garncarczyk, Wiktoria Kruszczyńska, Hubert Miłkowski, Kamil Pudlik i Karolina Kowalska.
 

– Wracając po tak długim czasie do pomysłu kontynuacji jednego z naszych flagowych seriali, musieliśmy zastanowić się nad wszystkimi elementami, które zdecydowały o sukcesie „Belfra”. Zależało nam, żeby przy kontynuacji widz czuł, że wraca do świata, który pokochał, ale jednocześnie był zaskoczony tym, jak skrojona jest tu wielowątkowa fabuła i jak wiele „twistów” scenarzyści zawarli w intrydze. Zdajemy sobie sprawę, że ostatnia lekcja z Zawadzkim wiąże się z dużymi oczekiwania fanów. Tym bardziej że na ostatnią lekcję każdy, kto chodził do szkoły, czekał najbardziej. W przypadku „Belfra” to będzie lekcja, której na pewno nikt nie zapomni

– mówi Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ Polska.

Za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada Łukasz Grzegorzek („Moje wspaniałe życie”), zdobywca nagrody za najlepszą reżyserię na FPFF w Gdyni oraz nominowany do Orłów 2022 za najlepszy film. Nad scenariuszem pracowali autorka poprzednich sezonów, Monika Powalisz i Przemysław Nowakowski („Bez tajemnic”, „Pakt”) oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki („Klangor”). Producentem wykonawczym z ramienia Opus TV są Piotr Dzięcioł i Mariusz Włodarski, natomiast producentkami ze strony CANAL+ są Beata Ryczkowska i Agnieszka Nejman.

„Belfer” rozpocznie ostatnią lekcję już jesienią w CANAL+ online i na CANAL+ Premium.

Zanim jednak zabrzmi dzwonek na ostatnią lekcję, CANAL+ udostępnia do obejrzenia za darmo pierwszy sezon dla tych, którzy chcieliby nadrobić bądź przypomnieć sobie poprzednie śledztwa Belfra.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...