reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nauka i rozrywka w lipcu w National Geographic

dodano: 2023-06-22 18:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic W lipcu br. kanał telewizyjny National Geographic poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje programowe jak „Zakazana historia” (sezony 2., 3., 4. i 5.), „Największe katastrofy budowlane” (sezon 1.), „Złapać przemytnika” (sezon 5.) i „Titanic: 25 lat później”.

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, lipiec br. w National Geographic to doskonały czas dla miłośników nauki, przyrody i rozrywki. W filmie dokumentalnym „Titanic: 25 lat później” reżyser filmu „Titanic” James Cameron odpowie na pytanie, czy filmowy Jack mógł się uratować z tonącego statku. W programie „Największe katastrofy budowlane” widzowie zobaczą do czego mogą doprowadzić uchybienia inżynieryjne, a w serii „Zakazane historie” dowiedzą się nieco więcej o zaginionych cywilizacjach i innych tajemnicach ludzkości. Co jeszcze czekać będzie na widzów w lipcu br.?

Historia budownictwa sięga 10 tys. lat wstecz, gdy ludzkość przeszła z trybu koczowniczego na stałe osadnictwo. Choć od tego czasu poczyniliśmy ogromne postępy w dziedzinie inżynierii, to nie ma roku, w którym nie doszłoby do tragicznych w skutkach zawaleń budynków. W programie „Największe katastrofy budowlane” (premiery w czwartki, od 6 lipca br., o godzinie 21:00) widzowie poznają  błędy projektowe oraz konsekwencje, jakie powstały na skutek tych nieprawidłowości.

Innym lipcowym programem National Geographic będzie dokument „Titanic: 25 lat później” (premiera w niedzielę, 23 lipca br. o godzinie 15:00), w którym James Cameron przeanalizuje jedno ze swoich dzieł - „Titanica”. Fani filmu upierają się, że filmowy Jack nie musiał zginąć. Reżyser sprawdza, czy bohater rzeczywiście mógł ocaleć. W tym celu zaprasza ekspertów, by pomogli zbadać mu tajemnice słynnego wraku i sam wybiera się na dno oceanu, by na własne oczy zobaczyć legendarny statek.

W lipcu br. na antenie National Geographic czekać będą także inne premiery. W programie „Zakazana historia” (premiery od poniedziałku do piątku, od 3 lipca br., o godzinie 18:00) dziennikarz Jamie Theakston zanurzy się w świat, o którym milczą podręczniki historii, i spróbuje odnaleźć zaginione cywilizacje. Nieco inny, ale równie fascynujący świat widzowie ujrzą w programie „Złapać przemytnika” (premiery w poniedziałki, od 17 lipca br., o godzinie 22:00), ukazujący kulisy pracy pograniczników.

Lipiec 2023 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Zakazana historia” 2, 3, 4, 5 („Forbidden History” 2, 3, 4, 5)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 3 lipca br.) o 18:00

Starożytne zabytki, zaginione cywilizacje, ukryte loże okultystyczne i inne sensacyjne teorie spiskowe. Brytyjski dziennikarz i producent filmowy Jamie Theakston próbuje dociec prawdy na temat dawnych tajemnic, które do dziś funkcjonują poza obiegiem większości podręczników, budząc fascynacje entuzjastów historii. Chociaż wiele z tych opowieści jest opartych na legendach i mitach, tak część z nich ma również podstawy historyczne. W programie widzowie dowiedzą się, czy prace Nikoli Tesli zmierzające do odkrycia alternatywnych źródeł energii, zostały storpedowane wskutek spisku ówcześnie panującej władzy. Nie zabraknie również tematu iluminatów i ich wpływu na wydarzenia na świecie - w tym kontekście Jamie Theakston zbada sekrety różokrzyżowców, do których należeli da Leonardo da Vinci i Isaac Newton (więcej tutaj).

„Największe katastrofy budowlane” (Massive Engineering Mistakes”)
emisja: w czwartki (od 6 lipca br.) o 21:00

Początków budownictwa należy szukać w prehistorii, gdy człowiek przechodził z koczowniczego trybu życia do osiedlania się w stałych miejscach. Mimo długich tradycji i ogromnego postępu, jaki wykonaliśmy w dziedzinie technik budowlanych, każdego roku w mediach pojawiają się doniesienia o groźnych w skutkach katastrofach czy zawaleniach. W programie National Geographic widzowie przyjrzą się błędom inżynierów i architektów, ale także sytuacjom, gdy cudem udało się uniknąć tragedii. Poznają historię zabójczego wieżowca, sypiącej się katedry czy nieodpowiednio wyważonego mostu i innych fatalnych projektów. Niedokładne obliczenia, korzystanie ze słabej jakości materiałów budowlanych, zaniedbania w utrzymaniu to tylko niektóre uchybienia, które prowadzą do tragedii (więcej tutaj).

„Złapać przemytnika” 5 („To Catch A Smuggler” 5)
emisja: w poniedziałki (od 17 lipca br.) o 22:00

Każdego roku 124 miliony osób próbują wjechać do Stanów Zjednoczonych Ameryki, korzystając z krajowych lotnisk. Wśród nich nierzadko ukryta jest kontrabanda. Pracownicy z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo granic, tworzą trójpoziomowy system obrony amerykańskich lotnisk. Funkcjonariusze są w stanie najwyższej gotowości, żeby złapać przemytników i powstrzymać napływ nielegalnych towarów i substancji. - Wykorzystując wszelkie dostępne narzędzia, Department of Homeland Security (DHS) nie cofnie się przed niczym, by złapać przemytnika - czytamy w opisie (więcej tutaj).

„Titanic: 25 lat później” („Titanic: 25 Years Later With James Cameron”)
emisja: w niedzielę, 23 lipca br. o 15:00

25 lat temu na ekrany kin wszedł legendarny film „Titanic" z Kate Winslet, Leonardo di Caprio i niezapomnianą piosenką Celine Dion „My Heart Will Go On”. W związku z tym jubileuszem reżyser James Cameron zaprosił grono ekspertów, by jeszcze raz, korzystając najnowszych technologii, zbadać tajemnice słynnego wypadku. Czy Jack i Rose mogli oboje zmieścić się na tratwie i przeżyć katastrofę? Czy kapitan statku w rzeczywistości był nikczemną osobą? Jakie wątki pokazane w filmie miały miejsce naprawdę, a które z nich były tylko fikcją? W celu jak najdokładniejszego odpowiedzenia na te i inne zagadnienia James Cameron przekopuje się przez setki stron dokumentów i wybiera się w ekspedycję na dno, by na własne oczy zobaczyć wrak statku (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...