reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Efektowne dokumenty w lipcu w Planete+

dodano: 2023-07-09 16:42 | aktualizacja: 2023-07-09 20:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska

Planete+ W lipcu br. dokumentalny kanał Planete+ poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Jackie O, żona JFK”, „Majowie: Starożytne metropolie”, „Inkowie - nowe odkrycia”, „Przestępstwa z nienawiści” i „Dawid i ja. Przyjaźń przez kraty”.

Planete+
Twoje miasto z góry Planete+ plebiscyt


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, te dobrze znane i te mniej zbadane - historie świata i ludzi, opowiedziane z nowej, fascynującej perspektywy w lipcu br. pojawią się w ofercie stacji Planete+. Dokumenty o dwóch wielkich cywilizacjach Ameryki - Majach („Majowie: Starożytne metropolie”) i Inkach („Inkowie - nowe odkrycia”). Film o życiu jednej z najsłynniejszych kobiet XX wieku („Jackie O, żona JFK”) oraz historia bardzo nietypowej przyjaźni („Dawid i ja. Przyjaźń przez kraty”) czy produkcja „Przestępstwa z nienawiści”. Wszystkie te tytuły w lipcu br. dostępne będą w serwisie VOD CANAL+ Online i na antenie stacji Planete+.

Lipiec 2023 roku w ofercie kanału Planete+:

„Jackie O, żona JFK”
emisja: w sobotę, 1 lipca br. o 22:00

Uważana za ikonę stylu, jedna z najpopularniejszych kobiet zeszłego stulecia. Oto sylwetka Jackie - Jacqueline Kennedy Onassis, z domu Bouvier. Żona amerykańskiego prezydenta, Johna F. Kennedy’ego, a po jego śmierci greckiego magnata, Aristotelisa Onassisa. Ta dokumentalna biografia prezentuje losy jednej z najbardziej znanych kobiet XX wieku. Jak zapowiada nadawca, dokument zawierający liczne archiwalia, wywiady z samą Jackie Kennedy Onassis oraz jej przyjaciółmi, tworzy życiorys pełen ciemnych zakamarków.

„Majowie: Starożytne metropolie”
emisja: w poniedziałki (od 3 lipca br.) o 22:00

Pozostały po nich nadgryzione zębem czasu piramidy, fragmenty monumentalnych zespołów architektonicznych. Dziś, dzięki zaawansowanym technikom archeologicznym, wiekowe kamienie przemawiają do nas jak nigdy przedtem. - Poznajcie zatem niezwykłą cywilizację Majów, ukazaną w świetle najnowszych badań - zachęca nadawca.

„Inkowie - nowe odkrycia”
emisja: w poniedziałek, 24 lipca br. o 22:00

Jako pierwsi historię państwa Inków opisali konkwistadorzy i misjonarze, a stworzony przez nich obraz kolosa na glinianych nogach, rządzonego przez okrutnego władcę, utrwalił się na długo. Jednak badania archeologiczne ujawniają nieznane dotąd fakty na temat rozległego imperium, które powstało w stosunkowo krótkim czasie i funkcjonowało sprawnie mimo braku znajomości pisma i koła.

„Przestępstwa z nienawiści”
emisja: w niedzielę, 23 lipca br. o 22:00

Coraz więcej osób pada ofiarą tak zwanych przestępstw z nienawiści, czyli aktów przemocy słownej lub fizycznej, powodowanych nienawiścią i uprzedzeniami, m.in. na tle rasowym, religijnym i etnicznym. Doświadczają ich dorośli i dzieci, przedstawiciele mniejszości seksualnych, osoby z niepełnosprawnościami. W zasadzie każdy może stać się ofiarą, a internet ułatwia działanie agresorom. Brytyjska seria dokumentalna analizuje to zjawisko. Wypowiadają się zarówno ofiary przemocy i osoby ją badające, jak również sami agresorzy.

„Dawid i ja. Przyjaźń przez kraty”
emisja: w niedzielę, 30 lipca br. o 22:00

Ray Klonsky, młody Kanadyjczyk, koresponduje z Davidem McCallumem, amerykańskim więźniem, skazanym za morderstwo w wieku 16 lat. Osadzony uparcie twierdzi, że jest niewinny, a Ray Klonsky daje mu wiarę. Włącza się do kampanii na rzecz uwolnienia McCalluma, lecz mimo zgromadzenia wielu dowodów jego niewinności, sprawa ciągnie się latami. Dokument jest kroniką, a zarazem częścią tej batalii.
 
John Fitzgerald Kennedy „JFK” i Jacqueline Kennedy Onassis „Jackie” w filmie „Jackie O, żona JFK”, foto: FremantleMedia Limited
John Fitzgerald Kennedy „JFK” i Jacqueline Kennedy Onassis „Jackie” w filmie „Jackie O, żona JFK”, foto: FremantleMedia Limited


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...