reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Lombard” w stacjach Canal+

dodano: 2023-07-10 04:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Against Gravity Canal+ „Lombard” We wtorek, 11 lipca br. o godz. 21:00 w CANAL+ Premium i o godz. 22:00 w CANAL+ 1, a w kolejnych dniach w CANAL+ Dokument, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Lombard”, którego bohaterami są właściciele i pracownicy lombardu - Jolanta Janiszewska, Agnieszka Kalinowska, Sandra Rzeźniczek „Roxy”, Tomasz Borek i Wiesław Makowski. Producentem tego dokumentalnego filmu jest 4.30 Studio, koproducentami są CANAL+ Polska i Instytucja Filmowa Silesia Film, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Śląski Fundusz Filmowy, a dystrybutorem jest Against Gravity.

Against Gravity Canal+ „Lombard”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Lombard” zostanie wyemitowany premierowo we wtorek, 11 lipca br. o godzinie 21:00 w CANAL+ Premium i o godzinie 22:00 w CANAL+ 1. W środę, 12 lipca br. pojawi się premierowo w serwisie VOD CANAL+ Online, natomiast w sobotę, 22 lipca br. o godzinie 20:00 pokazany zostanie premierowo w stacji CANAL+ Dokument..

„Lombard” to dokumentalna koprodukcja CANAL+ Polska w reżyserii Łukasza Kowalskiego, wyróżniona „Orłem 2023” w kategorii „Najlepszy film dokumentalny" oraz czterema nagrodami na „Millennium Docs Against Gravity”.

W „polskim Detroit”, Bytomiu, Jolanta Janiszewska i Wiesław Makowski prowadzą największy w Europie lombard. Każdego dnia para walczy o przetrwanie nie tylko swojego biznesu, ale i rozpadającego się związku. Mimo ciągłych zmagań z problemami prywatnymi i zawodowymi starają się wspierać swych sąsiadów - mieszkańców zubożałej dzielnicy. Ich determinacja i empatia udowadniają, że siła tkwi we wspólnocie.

Reżyserem i scenarzystą filmu „Lombard” jest Łukasz Kowalski, a autorem zdjęć Stanisław Cuske. W produkcji wystąpili Jolanta Janiszewska, Agnieszka Kalinowska, Sandra Rzeźniczek „Roxy”, Tomasz Borek i Wiesław Makowski.

Dodajmy, że film „Lombard” pojawił się w kinach w piątek, 4 listopada 2022 roku (więcej tutaj).
 
Jolanta Janiszewska, Wiesław Makowski, Tomasz Borek, Agnieszka Kalinowska i Sandra Rzeźniczek „Roxy” na plakacie promującym kinową emisję filmu „Lombard”, foto: Against Gravity
Jolanta Janiszewska, Wiesław Makowski, Tomasz Borek, Agnieszka Kalinowska i Sandra Rzeźniczek „Roxy” na plakacie promującym kinową emisję filmu „Lombard”, foto: Against Gravity


„Lombard” - emisja we wtorek, 11 lipca 2023 roku o godz. 21:00 w CANAL+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie CANAL+ 1 i CANAL+ Dokument.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...